• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nelina_london - специалист
Не искам да си спомням периода ,в който събирах оферти за дограма и избирах фирма изпълнител в Пловдив .Пълен потрес .Преди 4 г. нямаше и кран с лапа ,който да вкара стъклопакета вътре .А,вие дори търсите конкретна марка профил ...Съжалявам , че не се спрях на Софийска фирма .Дори цените им бяха по-ниски ,но хайде да е локално ,за умрялата гаранция ..Също съветвам да се отправите към столичните фирми .
шоп - майстор
вт фев 13, 2024 6:12 pmnelina_london написа:
Не искам да си спомням периода ,в който събирах оферти за дограма и избирах фирма изпълнител в Пловдив .Пълен потрес .Преди 4 г. нямаше и кран с лапа ,който да вкара стъклопакета вътре .А,вие дори търсите конкретна марка профил ...Съжалявам , че не се спрях на Софийска фирма .Дори цените им бяха по-ниски ,но хайде да е локално ,за умрялата гаранция ..Също съветвам да се отправите към столичните фирми .

Мога само да предполагам, че говориш за оферта от Кристиян Нейко.
Супер доволен съм от тях. Дойдоха с два камиона. Кран с лапа. 60000 лв и след 8 часа всичко бе на място, като имаше доста трислойни стъклопакети
с тегло 600 кг.
nelina_london - специалист
Не ,друга бе фирмата и ми бе препоръчана от съфорумец ,който бе пуснал тема тук за нискоенергийна къща. За Кристиян и Нейко имам също супер отзиви от позната .Поне знаят какво е енергоефективен монтаж ,ползват хубави мембрани и самораздувни ленти .
resistbody - майстор
Това е серизона фирма https://katina2000.bg/
За цени не мога да коментирам, но си имат кранове и качват супер големи пакети. Изпълняват качествено и рал монтажа..
НЕ съм ги ползвал, но по снимките им в интернет са доста напред спрямо повечето други..
Това е снимка на един от последните обекти който са качвали в ФБ групата. Шуко 80 нещо си е профила на тая къща.
Изображение
шоп - майстор
Има читави фирми за всичко. Просто има мрънкачи с претенции, които искат да дадът мин и да получат мах.
Virtex - майстор
вт фев 13, 2024 6:21 pmшоп написа:
60000 лв и след 8 часа всичко бе на място, като имаше доста трислойни стъклопакети
с тегло 600 кг.
Посочената цена предполагам е за цялата къща ? :)
шоп - майстор
ср фев 14, 2024 12:52 amVirtex написа:
вт фев 13, 2024 6:21 pmшоп написа:
60000 лв и след 8 часа всичко бе на място, като имаше доста трислойни стъклопакети
с тегло 600 кг.
Посочената цена предполагам е за цялата къща ? :)
За дограмата на цялата къща.
kivanov - специалист
След като мина почти година от поставянето на дограмата си мислех, че всичко щеше да е сложно с малка или фирма извън София. Фирмата, с която работя са разбрани и се опитваме да решаваме проблемите с диалог. Доволен съм от монтажа. Имам огромни прозорци и кран, робот и т.н. си беше както трябва. 135 кв.м. дограма и само един счупен прозорец 3х2.5 :) :-D
За Кристиян Нейко имам мнение само с опитите да взема оферта от тях и с изпълнението при друг клиент на моя арх. Ако са супер заети режат главата с убийствена цена, ако имат време идват и си оставят ръцете. (това е отзив от къща за над 2 млн. лв.)
BLUEPUPIL - майстор
вт фев 13, 2024 6:12 pmnelina_london написа:
...Съжалявам , че не се спрях на Софийска фирма.
Съжалението е основателно!
За пловдивско е сравнително близо.
За Варна нещата са :vom:
Andronoff - специалист
С дограмата наистина са много зле нещата. Нашият архитект подготви всичко и разговаря с вносителя на Шуко, който помогна в избистрянето на някои детайли, но както казах - излиза, че трябва да се молиш на някой да ти вземе парите. Не е добър бизнес модел според мен.

Между другото строителят разруши 2 елемента - кухият бетонов борд и една усукана колона и ги изля отново, този път спазвайки рецептата за бетона - стана почти перфектно.

Вчера докараха тухли и ще започват да зидат.
Малко по-напред бях казал, че закъснението на строителя е 104 дни, но това са 104 работни дни, иначе към ден днешен, закъснението вече е 175 календарни дни. :sad:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "За живота, вселената, пасивните къщи, видимите бетони и прехвалените строители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: