Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
hristo_gerenski - напреднал
Трябва ми червена оксидна боя за оцветяване на варов разтвор за подмазване на покривни капаци на къща, но не мога да намеря в нашия град.Може ли с некакъв друг оцветител да се извърши оперецията.
FMaster - специалист
Единствената боя е Баер и е немска ... леката е оригинал а тежката менте ... това е в общи линии. 10 лв. килограм май беше цената. НО ... забравих не слагай варов разтвор ще ти напука още следващата година! Бял цимент и мраморно брашно + боя и си свиркаш!!! Успех!
Последна промяна от FMaster на пет авг 01, 2008 10:40 am, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Всички оцветители за латекс стават и за вар.
hristo_gerenski - напреднал
благодаря
в какво съотношение бял цимент и мраморно брашно,и ако може малко инфо за мр. брашно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Бял цимент към мраморно брашно си е както сив цимент към пясък. Слага се и мъничко вар, леко да пресече - по-пластична става и не се напуква още първата зима.
Какво инфо ти трябва за мраморното брашно?
hristo_gerenski - напреднал
тва мраморно брашно да не е от рода на каменното брашно а за оцветителя този вариянт го пробвах ама трябва да направя некой магазин богаташи, че да си направя покрива, излиза доста нерентабилно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Сега ме хвана на тясно! Представа си нямам какво е каменно брашно. Доколкото мраморът е камък ...
По другата ти болка - по принцип керемидата е червена, хоросанът бял. Сека друга дизайнерска изгъзица си струва пари, естествено. За по-скъпо си вземи оцветители не на Мегахим, а на Сикенс или Ливайс.
tuninghuman - специалист
A ИМА ли черна боя? Мога ли да използвам мраморно брашно + сив цимент + някаква черна боя и да използвам смеската за фугиране на
настилка от дебели пло4и гнайс?
rockwall - майстор
hristo_gerenski

аз работя с черна оксидна внос и цената е около 4лв на кг, но е в торби по 25 кг, което не ти е нужно

ако не ти е необходимо да ти е оцветен разтвора можеш да си подмажеш и после да минеш отгоре с оцветен фасаген - така черната боя (ако си взел малко паклетче) ще ти стигне, а ще си защитиш и мазилката

Тема "оксидна боя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: