Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Savov - специалист
Моля не ме оплювайте веднага. Проблема:
Утре /ако не вали/ започвам да облепвам с гнайс комин, висок 5-6 метра, общо 10 м2 приблизително.Комина е иззидан със стари, криви единични тухли и е опасан с арматурна мрежа. Камъните са с много различни дебелини. В резултат ще се наложи пълнене и лепене с дебел слои лепило. За икономия, първо си мисля вариант - 50/50 лепило/цимент, или 30/30/30 лепило/цимент/ланшен варов разтвор, зимувал на двора и измръзвал, естествено. Камъка е дребен /т.н. кокали/ и ще се лепи без фуги.
Та въпроса ми е - ще има ли "камъните падат, падат от комина"?
W123 - специалист
30/30/30 хич не ми харесва,особенно с мръзнал разтвор.
50/50 пак не е удачен поради различната скорост на стягане на лепилото и цимента,въпреки че като се умесят би трябвало да няма проблеми но винаги има.
По-добре си купи по-ефтино лепило.От там ще ти дойде икономията.
prascho - майстор
Не прави икономия и си купи хубаво лепило. Бедният човек винаги трябва да си взима скъпа и качествена стока за да му излезе по-евтино. Пък и не откликвам с да на призива ти за икономия.
Savov - специалист
50/50 мисля че е е технически допустимо, когато е необходим дебел пълнеж. Чел съм го някъде върху опаковките на тераколите. Ускорява се стягането. А 30/30/30 ми хрумна тази вечер, като пресметнах, че за цимент и теракол ще дам повече пари, отколкото за камък.
W123 - специалист
Я кажи каво лепило ще използваш и цената му да видим за каква икономия ще дойде дума ако го объркаш с "боклуци".
Profi Stroi - специалист
Каквато и икономия да се гони ако нещата стоят наистина така е по добре да се измаже комина с хоросан предварително
Разликата която ще направиш ако го измажеш предваритело или караш с евтино лепило като пълнеж ще е голяма
Друг е въпроса дали сам ще го измажеш или ще платиш за тази услуга
Но след като се наемаш да си поставяш сам камъка пробвай и да мажеш сам :)
Teodor80 - специалист
Добро утро,
камъка съм виждал да го лепят по следния начин.Намазваш камъка както при теракота и фаянс съвсем тънко с лепило,след това намзваш и стената по същия начин с лепило.А за да достигнеш нужната дебелина се пълни с цимент и пясък 1/4 разтвор като за замаски.Прави се едновременно двата разтвора трябва да са объркани и готови за работа.Така лепиха камъка на голф игрището БЛЯКСЕЕРАМА където го откриваха вчера.Предварително беше армирано с мрежа ама с тая с големите дупки около 20/20см. бяха дупките.Това е от мен дано да ти помогна.
Teodor80 - специалист
И пропуснах да кажа това не е икономия на лепилото просто така се прави.Иначе ако налепаш толкова много лепило кога ще стегне то?И нали ще ти се разместват постоянно камъните и ще паднат накрая,а цимента стяга бързо.Успех!
peshev-ko - специалист
Моят съвет е да послушаш Profi Stroi.Така ще получиш равна и достатъчно здрава основа за камъка.Всичко друго ще ти излезе по-скъпо!
Христо Христов - напреднал
Аз нали ще лепя гнайс тия дни, взех, че попроучих въпроса.Производителите на флексови лепила ги препоръчват за лепене на плочи с тегло до 40кг на кв.м.Теглото на обрязания гнайс е около 40-50кг но на кокалите мисля ,че ще е доста по-голямо.Затова според мен компромис с качеството на лепилото не бива да се прави.Никой,освен производителя на лепилото няма да може да каже с точност ,как добавянето на нещо към него би повлияло върху качествата му.А за икономия ,един хастар с по-силен разтвор върху тухлите би свършил работа.
Успех в начинанието!!!

Тема "Икономия на лепило при лепене на камък?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: