Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
sspoko - специалист
И аз като много българи съм решил да се захвана да правя нещо от което не разбирам ама неисе поне да попитам. Предстоими да правя една пристроика до къщата в която живея която ще се използва за баня и понеже не ми се занимава с маистори ще се пробвам сам мисля да не зидам стени а да направя конструкция от дърво със 12см вата затворена със гипсо каптон или дървен фазер от този с едрите парчета +10съм стиропор външно и минерална замазка. От вътрешна страна още не съм решил как ще я завърша. Даите мнения по въпроса дали е удачно и изобщо приемам всякъкви съвети. Предварително благодаря.
prascho - майстор
Гипсфазер на двойна метална конструкция закрепена към дървените греди, като между тях поставяш вата и пароизолация. Стиропор може и да поставиш може и да не поставиш. Шпакловка с мрежа и хубаво лепило, отгоре мазилка. От вътрешната страна шпакловка на фугите, хидроизолация и гранитогрес.

Помисли как ще реализираш основите. Задължително стомано-железна конструкция /греди, пояс/ под местата където ще бъдат стените. Запълваш с чакъл и тромбоваш. Правиш плоча с желязо отгоре. Върху излятата плоча монтираш дървената конструкция и поставяш фибран на пода. Задължително хидроизолация щом помещението ще бъде предназначено да изпълнява функционалността на баня.
sspoko - специалист
За плочата мислех да сложа слои стиропор между земята и плочата а стените мислех да са от дървена скара с двоина решетка сд и уд профили и да стъпят направо върху плочата понеже е лека конструкция а и тавана няма да е плоча.
inkovsv - специалист
Как ще слагаш стиропор между земята и плочата! Носимоспособността на стиропора е нищожна.
sspoko - специалист
ВЪЗМОЖНО Е ДА ГРЕША ИДЕЯТА МИ БЕ ДА Е КАТО ИЗОЛАЦИЯ И НЕ ТОЧНО СТИРОПОР А ОТ ТЕЗИ ПЛЪТНИТЕ СИНИ ИПЛОСКОСТИ КОИТО ИЗПОЛЗВАТ ЗА ВЪНШНА ИЗОЛАЦИЯ 2 - 3см НО КАКТО КАЗАХ И В НАЧАЛОТО НЕ СЪМ СПЕЦИАЛИС И ЗАТОВА ПИТАМ. ПРЕДИ ГОДИНИ ВИДЯХ ЧЕ ТАКА ГО ПРАВИХА В ПЪРВИЯ СЕЗОН НА КЪЩА И ПОЛОВИНА.
prascho - майстор
Екструдирен полистирол /ХПС/ си сложи над излятата плоча. Между тромбования чакъл и желязо-бетонната плоча се поставя найлон. На страничните стени /основи/ се поставя хидроизолация и се прави дренаж!

Тема "Пристроика моля за съвет." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: