• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 45
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Смешни възражения.
Ади поне попрочети технологично как отлежават бетоните.... ади поне помисли как се задържат майстори...
относно как отлежава бетона,съм чел и то не малко и знам че за всяка хоризонтална плоча трябва да стяга бетона от 3 до 4 седмици,при нормални климатични условия или което означава, че за къщата само за бетона е нужно около минимум 2 месеца ако не и 3., което ме навжда на мисълта как ще се работи през зимата и затова попитах как стоят нещата. относно как се задържат работниците си нямам и ни най-малка идея, какво имаш в предвид. благодаря все пак че се включваш в моите може би малко смешни възражения :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Няма никакъв проблем да се строи зимата!
asinka - специалист
Съществуват добавки за бетон, които донякъде анулират климатичните особености, които пречат за доброто узряване на бетона.
Има добавки, които се слагат през лятото, и не разрешават напукване,
има и такива, които се слагат през зимата, и стягането на бетона е възможно и в най-големият студ.
Когато в бетона има добавка, специалистът може даже и на око да определи колко/каква е добавката-получава се оцветяване на бетона в оранжево или зелено.
Обикновено се измерва в проценти -от 0.5 лятото до 2 или 3 зимата.В циментовата замазка-твърдо 0.3 процента.
Отделно има на пазара и фибри, които дават допълнителна якост на бетона и даже при определена кубатура на изделието може и да мине без арматурна оплетка .....
С две думи искам да кажа, че строежите през зимата са напълно и реално възможни!
a какво мислите относно разрешителното за строеж,мога ли да започна строежа преди то да е излязало и съответно като то е готово аз вече през това време да съм направил някои неща като поне основи и дали ще има някаква глоба и знае ли някои колко е тя ако изобщо има или просто се води за незаконен строежа
asinka - специалист
Задължителен технически контрол на строежа!
Присъствие на техническо лице на наливане на основи!
Ти интересувал ли си се досега какъв е редът?
Защото преди 20 години баща ми построи къща, като бутна старата до кота +1,с разрешително за ремонт, а вдигнахме къща на 3 етажа.
В последствие се узакони....

Но, сега нещата са мноооогоооооо различни!
Petyr - специалист
Master_Kenobi написа:
А си мисля, че това с фибрана между двете къщи не е добра идея, дори го смятам за голяма грешка. За КАКВО ти е тоя фибран там?! За да ти избие мухъл ли? Особено на стената, на която е залепен, не тая с въздушното отстояние, ама и там знае ли се... В крайна сметка помисли какво правиш - изолираш две "топли" стени една от друга. ЗАЩО?
Ако приемаш съвети - махай го ако можеш още сега. Пет сантиметра въздух изолиран от атмосферата (по контура на стената със стиропор) е напълно достъчен. В краен случай сложи стриропор (EPS), ама фибран (XPS)... Надявам се и други да подтвърдят това.
В немско така изолират с вата между къщи и апартаменти. Всеки да се топли колкото си иска...

Според мен няма никакъв проблем относно XPS, защото стената е долепена с друга стена, т.е. влагата няма къде да ходи, освен в помещението. С вата щеше да излезе по-евтино, нямаше да има въздушна междина и щеше да подобри и звукоизолацията, въпреки че и сега звукоизолацията е повече от достатъчна :).
Petyr - специалист
n_a написа:
Няма никакъв проблем да се строи зимата!
За добавките може доста да поспорим, има качествени, но у нас обикновенно зимата се добавят по-евтини, на хлорна основа, които нападат арматурата която след време може да се прекъсне...

Така че кооперациите, да ги строят както си искат с цел бърза печалба. Но като строим за себе си, то по-добре да се застраховаме, като избягваме да изливаме бетон при ниски температури.
Domashen_maistor - специалист
Както се казваше в една БГ песен "Мога ли и аз да кажа нещо?"
1 За добавките за бетон - има, но аз не бих разчитал на това. Все пак това е БГ, не Германия :-D Ако все пак решиш да строиш през зимата, внимателно следи прогнозата за времето и се моли за мека зима. Не изливай бетон при минусови температури, като гледай температурите да са такива поне за няколко дни след изливането му.
2 Ако къщата няма разрешение за строеж стига и един "доброжелател" и така ще ти се стъжни, че .... Айде нема нужда.

По-важното е да намериш хората за строежа. Такива, които ще го свършат качествено и бързо. Много от добрите майстори работят в големи фирми и няма да си оставят сигурното за да "гонят михаля" след като свършат при теб. Преди две години си построих моята къща с едни майстори. Те покрай моята къща построиха шест етажа от кооперация и още една къща от след кота нула. Това е от прибл. 1 септември до 24 дек.

Още нещо, виждам че искаш почти веднага да спретнеш някоя стаичка. Нали си чувал за строителната влага. Имай я предвид!

Освен това плащането на майсторите е за свършена работа. За това се дели на етапи. Тука гледам цени от 100лв. на м2. Доста скъпичко ми се вижда, дори да е само до кота нула (па било то и с мазета и други усложняващи работата до там).
pipbel - майстор
Здравейте

Ето ме и мене обратно след 1 месе4но отсъствие по разни далечни места на планетата. Ама времето не е загубено - жената усилено е ръчкала майсторите да действат. В крайна сметка към днешен ден всичко е готово, само 1 покрив остана да почнат другия Понеделник, ама всички материали съм ги осигурил.

Ето малко междинни снимки долу какво е ставало през Август. Измазана и довършена със силиконова мазилка е калканната стана, избита е врата откъм 2 етаж на миналогодишната къща за да има директен достъп от нея към още непостроения таван на тази.
Общата сума досега похар4ена е 48260лв с тенденция да достигне 50 бона като се завърши покрива.
Следващите дни ще има и други снимки след като ми изпрати жената аче пак съм извън БГ в момента.

Прикачен файл

Resize_of_SS850153.JPG
Resize_of_SS850153.JPG (93.68 KиБ) Видяна 7771 пъти

Прикачен файл

Resize_of_SS850155.JPG
Resize_of_SS850155.JPG (81.34 KиБ) Видяна 7771 пъти

Прикачен файл

Resize_of_SS850157.JPG
Resize_of_SS850157.JPG (91.63 KиБ) Видяна 7771 пъти

Прикачен файл

Resize_of_SS850163.JPG
Resize_of_SS850163.JPG (81.32 KиБ) Видяна 7771 пъти
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 45

Тема "Строителство - епизод 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: