• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 45
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Master_Kenobi - V.I.P.
Брагодаря за инфото. Ще ми е полезно. :)

А за фибрана имах предвид, че "запечатва" стените и може да връща влагата обратно в стаите и да мухлясва. Но дано имаш късмет и аерацията, която си намислил сработи.
DB7 - напреднал
Master_Kenobi написа:
DB7, къде е селото, в което искаш да строиш?
Калотина или по-точно в махала на Калотина. Мястото не е в регулация и е под наклон.
Master_Kenobi - V.I.P.
Мисля, че можеш да намериш цена около 350 евро/кв. м. вкл. фундамента. Говоря за панелно изпълнение от дървесни плоскости, вата и т. н. Ако няма някакви локални изненади, де. :?

Другият вариант е да си го правиш по т. нар. "стопански" начин, ама ще си скъсаш нервите и има доста рискове. Трябва да си много в час с процеса и да имаш печени приятели. :)

Но щом още не си оправил регулацията, значи не си узрял за идеята. :)
pipbel - майстор
Пoчти са готови вече стените. Нагоре ще е 32см бетонен пояс и пло4ата.

Прикачен файл

Resize of SS852903.JPG
Resize of SS852903.JPG (131.11 KиБ) Видяна 9653 пъти

Прикачен файл

Resize of SS852906.JPG
Resize of SS852906.JPG (130.3 KиБ) Видяна 9653 пъти

Прикачен файл

Resize of SS852904.JPG
Resize of SS852904.JPG (133.44 KиБ) Видяна 9653 пъти
DB7 - напреднал
Master_Kenobi написа:
Но щом още не си оправил регулацията, значи не си узрял за идеята. :)
В цялата махала има само ток и нищо друго...в близките 200 години едва ли ще има нормален път и ВиК.
Гледам че pipbel има няколко излишни палета с тухли...на мен ще ми свършат работа. :-D
Master_Kenobi - V.I.P.
Щом е за къща-бунгало става и без ВиК - черпателен съд или сонда и септична яма. А път, хайде сега и екстри - нормален. :-D Нали стигаш до мястото, кво повече сега! :lol:
pipbel - майстор
Tухлите на носещите стени са иззидани на 95%.
Днес е започнало и кофражирането - първо на колоните.
Така като гледам към началото на другата седмица ще са готови за заливането на таванската плоча и пояса.

Прикачен файл

Resize of SS852915.JPG
Resize of SS852915.JPG (132.69 KиБ) Видяна 9415 пъти

Прикачен файл

Resize of SS852918.JPG
Resize of SS852918.JPG (137.37 KиБ) Видяна 9415 пъти

Прикачен файл

Resize of SS852920.JPG
Resize of SS852920.JPG (150.52 KиБ) Видяна 9415 пъти

Прикачен файл

Resize of Resize of SS852917.JPG
Resize of Resize of SS852917.JPG (97.99 KиБ) Видяна 9415 пъти
Master_Kenobi - V.I.P.
Опа!!! Докторе, какъв е тоя Porotherm дето видях? :)
Външните стени с обикновена четворка (и то малко карашък ми се види), а вътрешните - изненадващо Porotherm. Какво наложи това решение? Едва ли е заради цената, въпреки, че е горе-долу една и съща. От гледна точка на топлотехниката също не виждам смисъл.
Единствено за звукоизолацията има някакъв резон това решение.
Или си гепил от некъде некое пале на аванта, а? :-D

П.П. Сега като се загледах, май и на миналогодишната къща имаш няколко реда от тях на стената дето граничи с тазгодишната къща. Само че от 25-тичките.
pipbel - майстор
Щото ми останаха 3 палета Поротерм за вътрешни стени от миналата година. :-D
Готовата къща е изцяло от Поротерм, и външни и вътрешни стени, само за западната стена дето граничи с новия строеж не стигнаха и там е карашик с четворки. Ама там ми са коридорите от нея страна, така че реално стаите ми са изцяло от Поротерм.
Master_Kenobi - V.I.P.
Да, бе верно. Аз къде съм блял като казах, че не се хвърляш на "скъпо" строителство. Извинявай. :roll:

25 N+F е Поротерма за външните стени, нали. Сигурно си правил сравнителна сметка спрямо варианта с нормални тухли. Как излезе тя? Какво те убеди да строиш Епизод 1 с Поротерм. Тази цена, която каза - 200 евро на квадрат за Поротерм варианта ли се отнася?
И още - каква и колко изолация ще слагаш отвън на миналогишната къща?

Живо ме интересува, защото клоня към варианта с Поротерм, но направо 38 N+F без изолация. А чувам най-различни мнения... Но за това по-нататък може би ще отворя отделна тема във форума.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 45

Тема "Строителство - епизод 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: