Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
_Любител - специалист
Доста търсих, но не намерих обсъждане точно на този въпрос. Имам вила от дърво (не от талашит :-D ) и покрива е покрит с керемиди. Тази година, обаче се появи теч- жълто петно в едната стая. Видях, че има счупени керемиди и реших да разпокривам тея дни, че има отпуска малко. Върху покрива е сложена черна хартия и върху нея са заковани летвите за керемидите. Та въпросът е като е ковано през хартията какъв е смисъла от нея и да слагам ли подпокривна мембрана по същата технология. Има голям избор в хипермаркетите в момента, но нещо не ми вдъхва доверие тая технология :?
Иначе смятам да разместя керемидите така че всяка да хваща две от следващия ред и през ред да завършва с две половинки. Коментари приемам всякакви по отношетие на подкеремиденото пространство :-D
_Любител - специалист
:sad: Никой ли неще да напише някой лаф :?
skrijo - специалист
Може без хартия само със скарата (без хартия от долу) ,но с хартия става по-добре .Някъде ако се счупи някоя керемида няма да капе .
_Любител - специалист
Благодаря!
А мисля, където е прецакана хартията да я сменя и после да подредя плочките.
MamaMy - майстор
Не знам какви са ти керемидите, но когато заглеждах моите, няма друг начин по който да ги редиш. Те си имат едни пети които влизат в долния ред керемиди. Няма как да ги разместваш странично. :)
kam34 - специалист
Аз използвах едно фолио на Брамак Veltitech тънко е но е стабилно. Постелено директно врху старите дъски, летвите отгоре и керемидите. От ходенето по фолиото неможах да го скъсам а съм 100кила. И мен ме учуди че излезна толкова здраво. Не му мисли за пироните при коването хартията ти има битум който запечатва дупката, едва ли ще протече от там при положение че има наклон и водата тече надолу :lol:
piron45 - майстор
Колега, не размествай керемидите ако са от старите Марсилски. Първо няма да се сглобят правилно, но и при разместване улея на горната ще тече върху гърбица на долната или точно в наставката мужду долните две керемиди от което нямаш никаква полза.
Успех.
_Любител - специалист
Керемидите са много стари- "гара Роман", съборих един стар сайвант на повече от 40години и ги взех, защото първите с вълнообразен профил на 3-тата година започнаха да се "разтварят" и прокапа :cry:
Оказа се, че човек може да има съвсем здрави наследствени керемиди :-D

Тема "Въпрос за ремонт на покрив на дървена къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: