• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
cybersas - специалист
Тани написа:
От ЩРОМ в Пловдив . Не знам дали имат склад в София , но мисля че в ЮНГ съм виждал. Сигурно има и на други места но , никога не съм пазарувал подобни неща в София и не мога да ти помогна!
Намерих ЩРОМ и в София - ще мина да погледна - благодаря ти.
release - специалист
а този профил където го режеш за извивката това уд ли е и си изрязал едната страна и е станал като л профил или си има такива ?
Тани - модератор
Въобще няма L , ако са загледаш в тази снимка

Изображение
ще видиш , че направо съм отрязал две от страните на най-обикновено UD за да мога да го огъвам както си искам. L профила няма никакви предимства- по трудно се завива и ти се впива в пръстите докато натискаш да го завиваш с винтоверта. Ако не внимаваш може и да си забиеш някой винт в пръста. С UD е по-лесно и безопасно. Иначе преди си правех L профил като режех CD на две :wink:
HD - специалист
Колко е разстоянието между тавана и долния край на "конструкцията"?
Също така, където е самото осветление, се е получило нещо като дулап ли? Т.е. има челно гипскартон, и странично, а отгоре си е отворено?
Тани - модератор
В твоя случай , ако няма скрито осветление може да минеш без борда . Размерите са произволни и се съобразяват с източника на осветление и размерите на стаята, Всеки път са различни - няма стандарт! Дадох ти линк към тази тема за да видиш как се правят извивките и какви профили се ползват за шпакловане! Реално на тебе тавана ще ти е долната част на фигурата!
HD - специалист
Тани написа:
В твоя случай , ако няма скрито осветление може да минеш без борда . Размерите са произволни и се съобразяват с източника на осветление и размерите на стаята, Всеки път са различни - няма стандарт! Дадох ти линк към тази тема за да видиш как се правят извивките и какви профили се ползват за шпакловане! Реално на тебе тавана ще ти е долната част на фигурата!
Да, всичко схванах.
При мене ще смъкна тавана с 8 см да кажем (повече няма смисъл), и на тия 8 см мога само да сложа едно UD, т.е. да го докарам до тук (използвам твоята снимка):
Изображение

и само ще облека УД-то с една ивица гипскартон, висока колкото УД-то, а не както при тебе, горе-долу колкото два пъти UD-то.

Аз нещо не съм навит на тия скрити осветления принципно, защото имам чувството, че ще се вкарам в такъв филм, че ..., ама ще видим как ще отбия атаките на жената :-D

Благодаря!
leonardo_vd - модератор
Ще ти дам жокер за да ти е по-лесно. Ако ще е 8см. си купуваш УВ75 профил и с едно рязане си готов. Спестяваш 2 монтажа на УД-то и ако тавана тие нивелиран няма как да сгрешиш и да избягаш от тези 7,5см. Става по-здраво сам ще се сетиш ЗАЩО. Имам такава снимка ама нещо не мога да я изнамеря.
HD - специалист
Благодаря за съвета, но поради здравословни проблеми :sad: съкратих процедурата, няма никакви скрити осветления, нищо.
Дори майстор ми прави тавана, тъй като ми е невъзможно към момента, а пък имам краен срок :sad:
  • 1
  • 2

Тема "въпрос за таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: