Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
ferrari4456 - специалист
Искам да си направя такова осветление на едната стена.
http://www.youtube.com/watch?v=INV8IW7dtCc
Нямам представа как се сглобява гипсокартона за да седне в такава форма.Ако може някой да го нарисува.Ако някой го нарисува на paint ще черпя бира.Ще ви отнеме по-малко то 1мин.Моля ви се ,който знае нека ми каже...
Нещото на 13секунда...и крайния резултат от 20 до 23секунда...
Аз направих такъв модел ,ама...
Синьото е гипсокартон.
Сивото са профилите.
Зеленото е луничка...
Оранжевото е Лед лента...

Прикачен файл

gipsokarton.png
gipsokarton.png (17.81 KиБ) Видяна 16649 пъти
jekasus - майстор
viewtopic.php?f=48&t=35643
Прегледай тази тема, а и другите от този раздел и тогава вече питай.
cybersas - специалист
Здрасти - при мен е така и е супер - точно имам куфар с лунички по края 30 см - стърчи 10 см и нагире са 5 см ръб за скритото ЛЕД - леда е залепен за профила както съм показал - идеално осветява - лесно става с изключение на монтажа на позиция 3 - много ми мърдаше профила, но се получи - нямам снимки, ако искаш - довечера мога да направя и да ти пусна.

Прикачен файл

2be.jpg
При мен е така
2be.jpg (10.45 KиБ) Видяна 16554 пъти
ferrari4456 - специалист
Ако има и снимки ще е прекрасно. :razz:
Само да те пипитам ,лентата си я сложил на празното място от профила до плоскоста или?
Дясната стена на ud профила не може ли да се отреже и да се освободи повече място за лед лентата.Като е прилепена толкова до профила ,не се ли получава ,много насочено в тавана?
Ако върши някаква работа ,стената на профила в дясно до лед лентата ,моля те кажи ми :? .
Още няколко въпроса.Каква лента избра ,какво ти е захранването?
Още един въпрос.Как се свързват луничките под гипсокартона ,последователни или с разклонително кутия и за всяка кабел?
Предпочитам 220волтовите лед луни.Тия 12волтовите ще трябва да се чудя къде да им набутам и захранването...
cybersas - специалист
Ами чак сега виждам мнението ти, но довечера ще снимам да видиш.

Да, и при мен са 220 волтови луните, но са с димер, да не горят. Не знам - все е тая дали ще са на 12 волта, щото нали за лентата все едно ще ти трябва траф, а моя е доста голям (защото е импулсен и поддържа димиране) - направо ще ти снимам и него, че не го помня какъв беше. Иначе лентата ми е студено бяло, 160 леда на метър (висока плътност).

Точно както съм показал на картинката е при мен - лепнато е за самия метален профил и свети навътре ( не нагоре ), за да разсейва светлината, а не да се виждат точките от диодите. Челото ми е по-високо от профила с лентата, ама не съм го дорисувал :)

Луничките съм ги свързал всяка с отделен кабел, щото след време ако ми щукне да ги сменя с 12 волтови - да не си играя. Земи предвид, че 220 волтовите искат бая повече пространство нагоре, т.е. "куфара" ти трябва да е по-дълбок.

Ако се сетиш друго - питай. Утре, ако успея ще пусна и снимки.

Прикачен файл

la1.jpg
Коригирано чело и посока на светлините
la1.jpg (11.3 KиБ) Видяна 16480 пъти
cybersas - специалист
Малко със закъснение, но ето снимки:
Прикачен файл:
DSCN2771.JPG ALL OFF
Прикачен файл:
DSCN2772.JPG LED ON
Прикачен файл:
DSCN2774.JPG ALL ON
enviro - специалист
:на какво разтояние е от тавана? Искам и аз да пробва че да видя ще се справя ли и само с уд профили ли се прави
strelec - специалист
A kak решавате въпроса с прахоляка, който се събита в тези ниши които сте направили? Като знам най-отгоре на мебелите как се събира прахоляк, при положение че се бърше. А там?...

Тема "Конструкция на таван от гипсокартон и направа на лед осве..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: