Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
c5pro - специалист
dokobg написа:
В две от стаите съм си слагал сам RGB лента и LED лента. И на двете места тя се намира на т.3 и така според мен дава усещане за по плътна светлина, без да се виждат отделните диоди (макар и двете ленти да са с 30 диода на метър).

+1
raiderss - напреднал
За да не отварям нова тема, имам нужда от помощ относно свързването на RGB цветна лед лента от с 30 диода. Дълга ще е ~13.75м, ще купя 3х5метра, четох в сайта на ледбг за последователното свързване, при мен ще е с 3 захранвания и 2 усилватела.

Изображение

Въпроса ми е на тези 2 усилватела какви захранвания да сложа (по 60вата), или да купя едно 120вата и от него да захраня първите 5 метра и 2 усилватела?

http://www.ledbg.net/led-light-document ... ne-led.pdf
darakchiev - специалист
Ако образува затворена фигура лентата, може да помислиш и вариант да я
пуснеш на две парчета с един траф и без усилватели. При ленти със 30 диода
на метър може да се очертават отделните диодчета и не е много приятно.
Колкото по- нагъсто са диодите ефекта е по добър, така че помисли за 60 диода на метър.
zdraveca - специалист
Относно захранването, според мен си вземи едно 150в и си готов, а за усилвателите изпробвай преди да монтираш, за да видиш къде колко ти затихва светлината, нямаш никакъв проблем да ги сложиш на двете места през 5м.
Относно позицията на лентите, понеже експериментирах у нас и варианта, на осветление при което имам чело, ми изглежда по-груб и по-не ме радва от варианта при който имам само прав лист с картон отдолу. И понеже ще си правя хола на лято, то за там колебания нямам. Накрая си играх да режа обикновени ръбохранители, понеже ми беше по-трудно намирането, на тези едностранните които са точно за тази цел.
N.Georgiev - специалист
Ma3xNeo написа:
N.Georgiev написа:
На мене пък това скрито с чело не ми харесва и не го правя така ,не само заради светлината ,но и изглежда грубо ето така го правя аз .
Слагаш ли накрая някаква завършваща лайсна?
Слагам разбира се асиметричен алуминиев ъгъл , от едната страна е перфориран , а от другата е гладък .

Тема "Монтиране на светодиодно осветление - къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: