• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
KnauFer - специалист
bialk написа:
Поставих ватата и найлона на тавана. Сега се чудя дали да поставям напречни CD, на които после да захвана UD-та за куфара на скритото осветление или да мина по метода да The_FAN с рапидки към картона като внимавам да не превъртят:
За да съм спокоен ,правя отвори в тавана където монтирам профилчета ,след което хващам с винтове профила на фигурата за добавените от мен профили - става около 100 пъти по здраво,все пак да навиваш винтове в картон който няма никаква плътност, не е мн. добре ...
Поздрави!
Изображение
bialk - специалист
Благодаря KnauFer! Направих го по този начин.

Куфарът ми е широк 40 см (30 + 10, които стърчат за скритото) и дълбок 10 см. Кога трябва да шпакловам тавана? Преди да затворя куфара или може и след това? Пердетата ще ги шпакловам преди поставянето на прагчето от 5 см.
Pavkataaa - помощник
Шпакловай след като направиш куфара.А какво е това "прагче 5см"?
Pooh - майстор
KnauFer, би ли разсял подозренията - през какво разстояние са монтажните (ако има отделно носещи) профили на показаната снимка, защото изглеждат ... през 60см. и листовете гипсокартон монтирани по дължина - като на предстенна обшивка?
bialk написа:
Куфарът ми е широк 40 см (30 + 10, които стърчат за скритото) и дълбок 10 см. Кога трябва да шпакловам тавана? Преди да затворя куфара или може и след това? Пердетата ще ги шпакловам преди поставянето на прагчето от 5 см.
Хубаво е тавана да се шпаклова преди изпълнението на фигурата, но е почти задължително да се направи най-късно при пускането на "пердето". Както и да се оформи вътрешният ъгъл, преди дъното на куфара, защото иначе е доооста по-трудно. А точно това ъгълче ще е много добре осветено от скритото осветление и всеки дефект ще ти боде очите.
Pavkataaa написа:
Шпакловай след като направиш куфара.А какво е това "прагче 5см"?
Що взимаш отношение, като даже не разбираш, за какво става въпрос? Прагче=борд на скритото осветление.
Pavkataaa - помощник
Разбрах бре стига си се дзверил. :partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Трябва ли да харчим материалите по този начин?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: