Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
kozl - майстор
В две бани съм инсталирал LED от тези
Прикачен файл:
Resize of P3180110.JPG
Resize of P3180110.JPG (92.75 KиБ) Видяна 6305 пъти
ето така са разположени в банята и светлината е супер.
Прикачен файл:
Bathroom_LED light.jpg
Bathroom_LED light.jpg (58.35 KиБ) Видяна 6305 пъти
Дори луните са за баня с матово стъкло, но нямам снимки от луните.
Тани - модератор
Разликата между "стабилизирано и изправено напрежение " и "вторична намотка на трансформатор" е огромна. Ако я осъзнаеш, сам ще си отговориш на въпроса :wink:
radius - майстор
5 луни не са малко за това помещенийце.
Въпроса е дали драйвера на ЛЕД-а ( който е в самата ламба) не си стабилизира сам захранването? И ако има ШИМ дали изобщо му трябва стабилизирано захранване.
kozl - майстор
Драйвера стабилизира тока през светодиода и специално за посочените LED крушки мисля , че пишеше, че могат да работят със захранване с постоянен или променлив ток в диапазона 7-14 волта. Т.е. могат да работят със захранване за халогенни лампи. От мой опит обаче поради ниската консумация на LED крушките, електронните трафове за халогени имат защита и при мощност по малка от минималната им не сработват.
diss - специалист
За да не пускам нова тема, някой може ли да ми каже (покаже) най-малката като височина ЛЕД луничка на 220V на сносна цена, тъй като разстоянието ми се силни ограничено. Интересува ме нещо под 50 мм височина дали има?
martobas - специалист
Здравейте, Колеги!
В момента съм прекарал окабеляването в хола и мисля да го свържа в три отделни кръга:
- първи кръг е основното светещо тяло.
- втори кръг са луничките, LED на 220 волта - 6 на брой
- трети е скрито LED осветление
Понеже стандартното окабеляване в хола (нов панел) е за два кръга и с цел да избегна главоболията да прекарвам кабели от кутията, която се оказа в съседната стая, реших да сложа триканален ключ с дистанционно управление. Като цени варирата м/у 20 и 30 лв. и две години гаранция. Та въпросите са ми следните:
- Вариантът удачен ли е, или да се върна варианта с двата кръга и нормални ключове?
- Защо не всяка LED крушка може да се управлява с ключ за димиране?
Благодаря!
kozl - майстор
За дистанционните ключове, нямам отговор. Аз монтирах два още от първите, които се появиха на пазара и се управляват с всяко инфра ред дистанционно. И настана дискотека. Ключовете са полски и още ги ползвам ама им прекъснах връзката с инфра ред приемника и сега работят само на докосване.
Причината Лед крушките да не могат да работят с димер е в драйверите за светодиодите. Настоящите драйвери ползват изправител и филтър на входящото напрежение и стабилизираща електронна схема, която осигурява постоянен ток в широки граници на входящото напрежение. Е това е причината импулсния ток генериран от димера да се филтрира и светодиода да не реагира на димер.
Но има и по прости драйвери с гасящ кондензатор или резистор, които позволяват на ЛЕД-а да се димира. Сега съм взел едно такова светило за ремонт, че нещо му отказал драйвера.
nikolov333 - майстор
kozl написа:
..ето така са разположени в банята и светлината е супер.
Прикачен файл:
Bathroom_LED light.jpg
Дори луните са за баня с матово стъкло, но нямам снимки от луните.
..а какви са кабелите и с какво сечение са и разстоянието до трафа е малко както виждам. Питам защото и аз правя същата схема в хола. При мен разстоянието траф-луни е от 2 до 5м с кабели 2х0.75мм2 като мислех луните да са на 220v, но сега искам да сложа лед 12v/7w и не знам да сменям ли кабелите и с какви?

Тема "Таван-лунички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: