Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Здравейте!

Трябва ми професионален съвет относно прикрепянето на втори таван от драперия (т. нар. drape ceiling ) от памучни платна към метална конструкция.

Парчетата плат са с правоъгълна форма. Мисля да направя подгъв, на който да сложа метални капси и през тях да прекарам малки мебелни пружини (като на старите походни легла), за да обтегнат оптимално в случай на евентуални грешки в размерите :-). Проблемът ми е, че върху металната рамка няма направени отвори. Та имам нужда от идея как да ги прикрепя

Благодаря предварително!
velsi - Почетен майстор
Нямаме представа каква е конструкцията. :? Може би ти ще ни помогнеш...
става дума за констукция от тръби с квадратно сечение, която ще иэграждаме за панаира. Раэстоянието между успоредните елементи е средно 2 метра

Прикачен файл

5400-drape_B.gif
мисля самите парчета да са нещо такова, но хванати с пружини
5400-drape_B.gif (40.42 KиБ) Видяна 3737 пъти
8180 - майстор
Не че ми стана ясно какво точно ще правиш.
Ако въпросът е само да се опъне става и със кабелни превръзки ("свински опашки") - с тях можеш да си "регулираш" опъването, ако са скрити или не загрозяват.
Прецени си колко се разтяга материята и скрой готовото платно по-малко с 2..5..??см в двете посоки. При пружините е същото, но +дължината на пружината - тези, дето ги мислиш са доста яки и искат сравнително точни отвори в конструкцията (срущу капсите). С опашките това отпада - привързваш през профила и доуточняваш при опъването. След опъването изрязваш излишното да не стърчи и става прилично.
Става и с въженце, но тогава платното се крои още по-малко, с идеята въжето да опъва прибл. под 45о.
Става и със самопробивни рапиди ("копчета"). Тогава се работи от задната страна на конструкцията директно през усиленото платно (зависи колко ще се изпъпа) в конструкцията. Прави се на земята и после се качва. Започва се от средата на страните и постепенно и последователно се изпъва към ъглите - по всяка срещуположна страна се напредва с 2-3 винта.
Споделям опит с т.н. "винил", но принципно трябва да стане.
Ако не е готова конструкцията, Велси да ти каже как да я направиш с профил за комарник без никакви подшивания или (ако щандът е стандартен) евентуално направо в неговия профил на същия принцип (зависи колко е дебело платното).

Тема "окачен таван с драперия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: