• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Vlad76 - специалист
Здравейте всички!
Мярнах го в една от брошурите и споделих с колеги ,че мисля да рискувам с един брой ей така за радост на окото и небцето докът си пийвам винце и ракийка.
И кото се почна то много солено било,та имало дъх на гранясало ,па не било истинско от Испания и прочие и т.н.Да попитам ако някой вече се снабдил с въпросният бут ако може да сподели мнение и впечатление . :prost:
MamaMy - майстор
Опитвал съм преди няколко години от Била. Ми няма нищо общо с онзи дето го ядох в Испания. И не е внушение. Онзи се топеше в устата, а този нашия беше на конци от жили. Вкусът и аромата отделно. Вярно имах някакво усещане, че нашенския хамон е от мърша ароматизирана със сапун. Онзи миришеше на билки. :wink:
nikolson - майстор
Бут Хамон, Еленски бут...Суровосушени меса, в различни климатични условия.
MamaMy - майстор
От еленски до еленски има голяма разлика. Домашния еленски мирише на пушено без да е пушен. С хамона общото е само, че са сушени. :roll:

ПП празника на еленския бут беше преди една седмица:

Прикачен файл

viber_изображение_2023-11-12_11-14-07-577.jpg

Прикачен файл

viber_изображение_2023-11-12_11-14-07-619.jpg

Прикачен файл

viber_изображение_2023-11-12_11-14-07-643.jpg

Прикачен файл

viber_изображение_2023-11-12_17-24-32-646.jpg

Прикачен файл

0-02-05-d54bd93c90e33d61e4532ca0e396f00490a22bf4178d521cba9434bd6fdf083e_44b4c0c.jpg
Последна промяна от MamaMy на ср ное 29, 2023 9:09 pm, променено общо 1 път.
Vlad76 - специалист
ср ное 29, 2023 8:39 pmMamaMy написа:
Опитвал съм преди няколко години от Била. Ми няма нищо общо с онзи дето го ядох в Испания. И не е внушение. Онзи се топеше в устата, а този нашия беше на конци от жили. Вкусът и аромата отделно. Вярно имах някакво усещане, че нашенския хамон е от мърша ароматизирана със сапун. Онзи миришеше на билки. :wink:
Така каза и колега който е работил в Испания и добави ,че и в Гърция предлагали менте хамон.
chapara - майстор
Ми беше за проба, евала че сподели👍
preslav - майстор
Взимаш си от Кауфланд 100 гр. опитваш и преценяваш.
Chefo77 - майстор
Колегата редовно взема от Метро. Миналата година ме навиваше и аз си взема, май от Кауфланд, цял бут със стойка и нож. Не посмях. Веднъж взех от Лидл някакъв хамон, около килограм ... по-отвратително нещо не бях ял, едва се реже, едва се дъвче, а като се дъвче, е безвкусен. Нямам намерение да повтарям.
schuldiner - майстор
Лидлския беше няква отврат. Този от калъфланд бива, макар да е далеко от оригинала. Ама и на цена е далеко :-D На мен ми дадоха четвърт /около 1,5 кг/ от голям испански и честно казано, колкото и да е хубав, омръзва.
Ама то гъдела бил в табиета - да си режеш парченца с винцето пред камината... аз с моите спиртове не обичам много мезета :-D
MamaMy - майстор
Не беше нещо супер скъпо истинския. Мисля, че след пазарлък го свалиха на 50-тина евра. Така си висяха на улицата на едно скеле 20-тин бута и даже нямаше никой при тях. Ако бяхме с камион можеше директно да се самообслужим от скелето. :-D
  • 1
  • 2

Тема "Цял бут хамон от кауфланд -струва ли си ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: