• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
George.Georgiev - специалист
Привет колеги. Имам проблем с една от стените на апартаментчето ми. Та въпросната стена е изградена с тухла винербергер 25 олекотена 2009 г. , измазана и от двете страни. През самата стена минават два трегера и незнам поради каква причина стената резонира. Смисъл като е удариш канти направо. Тухлите мисля че са наредени по нормален начин защото вкарвах дюбели 18 см . Стената е между кухня и спалня. Стаята е изключително тясна и бягам от монтаж с вата и профили (знам че това е най-добрия вариант). Сега търся вариант с лепене на звукоизолиращи плоскости. Гледах няколко системи на Mute system и вариант с микропореста гума (предполагам че това е аналога на американския стандарт MLV). В стаята вечер като децибели държи около 19-20, при разговор от другата страна или не се усеща или се усеща с 1 децибел. Говора е неясен и неразбираем но стига при тази тишина да те събуди. Дайте малко предложения.
gechev - специалист
Предната тема мисля, че беше пак за шумоизолация. Порови из форума.
zdraveca - специалист
Има ли значение в коя стая си като чуваш говора, т.е спалня-кухня или кухня-спалня? Мисля, че освен директната изолация, можеш да направиш и на някой от таваните или другите стени, за да поемат звука. Аз бях силно изненадан от ефекта на 10 см вата на тавана. Аз целях топлоизолация, но в бонус получих и "звукоизолация". Освен другите методи, може и някой косвен ефект да търсиш.
George.Georgiev - специалист
zdraveca написа:
Има ли значение в коя стая си като чуваш говора, т.е спалня-кухня или кухня-спалня? Мисля, че освен директната изолация, можеш да направиш и на някой от таваните или другите стени, за да поемат звука. Аз бях силно изненадан от ефекта на 10 см вата на тавана. Аз целях топлоизолация, но в бонус получих и "звукоизолация". Освен другите методи, може и някой косвен ефект да търсиш.
Да има значение по бдс различните стай имат различен диапазон за децибели. Примерно за спане е 30 децибела докато за работа в офис е 40-50. Бягам от предстена обшивка с 10 см вата поради факта че ще стесни прекалено много стаята... Интересуват ме варианти с много малко отхвърляне от стената.
gechev - специалист
Шумоизолация с вата се прави на два слоя. Стена, вата 5 см. гипскартон, вата 5 см и гипскартон. Трябва редуване на твърдо с еластично /демпфер /. Има доста теми за шумоизолация във форума.
stenmark - специалист
Шумоизолация се прави с акустичен картон,ама цената не е хубава.И се слага лента под профили и окачвачи,ако е предстен.
GeorgeGeorgiev - помощник
А някои да е чувал вариант с микрпореста гума?
gechev - специалист
Гума вътре в стаята? :?
George.Georgiev - специалист
gechev написа:
Гума вътре в стаята? :?
Търся някакво решение, което да не ме лиши от 6 сантиметра за поставянето на профилите и ватата... Знам че най-доброто решение си остава предстенна обшивка с гипсокартон и вата. Виждам че микропорестата гума с затворена клетка има много добри шумоизолационни качества до 40 децибела. Поради тази причина се интересувам.
Фитилчо - майстор
Цената и не е ли малко неприятна?

Звукоизолиращия гипсокартон същия надупчен картон ли е,или е различен освен дупките?
  • 1
  • 2

Тема "Звукоизолация за спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: