• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
simeonov_74 - специалист
Здравейте предстои ми изграждане на преградна стена пред щрангове на буквата Г. Късата част горе-долу е 30-40см на 70-90см за дългата. Пролем ми е закрепването на долното УВ, тъй като(става на въпрос за баня) на пода кадето трябва да мине УВ-то в замазката минава търба Ф 5 и не мога да дупча с дюбели. Варианта за изместване на УВ-то не става, защото не съм сигурен къде е точно тръбата. Дайте идея как да го закрепя за пода,че един акълия ме закопа,като ми предложи да го залепя с СИЛИКОН :lol:
MASTER - специалист
С силикон няма да стане, но спокойно може да го залепиш с полиуретанова паста.

На сухи чисти плочки, и обезмаслено УД слагаш пастата, притискаш, и на другия ден монтираш останалите профили, и картона.

А за да не се притесняваш дали ще държи - ще те успокоя че с такова лепят и носещи метални части по новите автомобили.
tassel - специалист
Аз имах същия проблем и излях едно постаментче с мозайка около 10см високо и на него хванах УД-тата.
Чаро - Акълия
Мастр-а ти каза. Ако банята е ползвана, не забравяй да обезмаслиш...
Освен това, за твое успокоение, сложи и ЦД профил вместо директен окачвач долу, веднага над залепеното УД.Цепиш го и го хващаш за стената с дюбели...
Българска работа, за български случай. :-D

ИИиии ква е тая тръба ф5?- Ф 50? Че мистана интересно...
simeonov_74 - специалист
cacho написа:
Мастр-а ти каза. Ако банята е ползвана, не забравяй да обезмаслиш...
Освен това, за твое успокоение, сложи и ЦД профил вместо директен окачвач долу, веднага над залепеното УД.Цепиш го и го хващаш за стената с дюбели...
Българска работа, за български случай. :-D

ИИиии ква е тая тръба ф5?- Ф 50? Че мистана интересно...
Ма какви ЦД-та, какви окачвачи това е преградна стена пред щрангове и горе съм написал УВ-та и ЦВ-та. Това е ново строителство и е само на замазка и дали ще държи пяната за нея? :-DЗа тръбата си прав,грешката е моя Ф50 :2thumbs:
Последна промяна от simeonov_74 на ср авг 26, 2009 6:15 pm, променено общо 1 път.
simeonov_74 - специалист
MASTER написа:
С силикон няма да стане.
Само да подчертая че човека който ме "светна" за силикона е ТЕХНИЧЕСКИ на строителен обект :lol:
stokie - специалист
Що да не можеш да дупчиш :lol:
Те тръбите не са по цялата част викни вик-то да ти каже къде са :wink:

Кви са тия силикони и пяни :lol:
MASTER - специалист
simeonov_74 написа:
MASTER написа:
С силикон няма да стане.
Само да подчертая че човека който ме "светна" за силикона е ТЕХНИЧЕСКИ на строителен обект :lol:
Щом те е светнало такова светило - действай, какво питаш тук.

Къде са техническите по обектите, къде сме ние, че да даваме съвети. :lol: :lol: :lol:

И дали е УВ, или УД, не е толкова съществено (все е поцинкована ламарина) щом ти не правиш разлика между пяна и паста.



И моля те, не го питай тоя с какво се прави клизма на овца, защото пак силикон ще ти препоръча вероятно.


И що по дяволите тоя технически не ти каза да си биеш дюбелите встрани от щранговете и да не си пълниш съзнанието с простотии :lol:

А аз се заблудих, че става дума за баня с поставен теракот, и затова ти казах паста. При условие че си на замазка, поразкърти лекинко тук там,и ще разбереш де е тръбата.
parvev - специалист
амо все още смяташ да лепиш профила за плочките ползвай това http://www.carsystembg.com/ocms/opencms ... Uniflex_PU с този продукт съм лепил спойлери на автомобил
simeonov_74 - специалист
MASTER написа:
simeonov_74 написа:
MASTER написа:
С силикон няма да стане.
Само да подчертая че човека който ме "светна" за силикона е ТЕХНИЧЕСКИ на строителен обект :lol:
Щом те е светнало такова светило - действай, какво питаш тук.

Къде са техническите по обектите, къде сме ние, че да даваме съвети. :lol: :lol: :lol:

И дали е УВ, или УД, не е толкова съществено (все е поцинкована ламарина) щом ти не правиш разлика между пяна и паста.



И моля те, не го питай тоя с какво се прави клизма на овца, защото пак силикон ще ти препоръча вероятно.


И що по дяволите тоя технически не ти каза да си биеш дюбелите встрани от щранговете и да не си пълниш съзнанието с простотии :lol:

А аз се заблудих, че става дума за баня с поставен теракот, и затова ти казах паста. При условие че си на замазка, поразкърти лекинко тук там,и ще разбереш де е тръбата.
Правя разлика между пяна и паста,но после видях че си писал ПАСТА.Водопроводчиците са ни под ръка така че ще се консултираме с тях,ако можат да ни светнат, защото става на въпрос за нова кооперация и ще правим десетки апартамента и не съм много убеден че помнят къде са тръбите на всичките бани
:lol:
  • 1
  • 2

Тема "Скриване на Тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: