Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте!Да се включа и аз в темата.При мен се касае за ново строителство.При лепенето на плочките в коридора нивото на пода се вдигна 3 см .Според прочетеното мога да използвам 2 см XPS плоскости за подложка,отгоре да наредя ламината.Правилно ли съм разбрал.
Chefo77 - майстор
whitehorse написа:
Здравейте!Да се включа и аз в темата.При мен се касае за ново строителство.При лепенето на плочките в коридора нивото на пода се вдигна 3 см .Според прочетеното мога да използвам 2 см XPS плоскости за подложка,отгоре да наредя ламината.Правилно ли съм разбрал.
Абсолютно :)
Primus - специалист
Пак проблеми :axe:

Над 5мм XPS плоскости мога ли да сложа найлон?
Ако не - защо?
Ако все пак сложа какво ще стане?
Chefo77 - майстор
Ти че можеш можеш. Въпросът е защо?
Най-много да ти шуми като стъпваш, ако има неравности.
Primus - специалист
Такаааа...

Не съм се и надявал да ми кажат в Бриколаж, но такъв ми е късмета :yawinkle:
Оказа се, че CLICJGUARD-а разтваря фибрана! :cry:

И добре че стана друг фал (естествено), та дръпнах назад втория ред да си видя трите дупки.
Е, поне не са до долу, 2-3 мм е изял само. :o Запълних ги със силикон.

Прочетох темата отначало. Още в първи пост има същия въпрос. Човекът явно е чел, има и едно видео някъде - развиват найлон и върху него втора, по-дебела подложка.

Сега, ако сложа найлон от край до край, върху фибрана, а не отдолу, ще ми е по-лесно реденето.
Но се замислих нещо там за паропропускливост и т.н., та единствената ми мисъл е да не хване мухъл???
Друго страшно не виждам за сега.

Понеже сайтът спря точно в момента, в който видях, че Чефо ми е отговорил (вероятно профилактика?), сложих само надлъжни ленти около 10см. широки и монтирах втория ред.
Като се замисля, теч отдолу от CLICJGUARD-а май може да се получи само от тясната страна, а не от дългите.
Така май ще мога да мина с малки там 20х10см ленти напречно?

Т.е. генерален въпрос - независимо върху каква и колко дебела подложка се покрие с тънък найлон, има ли опасност от мухъл или нещо друго?

Благодаря ви предварително!
nikolovvd - майстор
Найлона до колкото ми е известно не пропуска дори въздух, а какво остава за влага.
По друг начин стои въпросът, ако това е по-специална материя, на който някой неправилно казват - найлон.
Мисля, че и фибрана (XPS) също не пропуска влагата. Като съберем, студен под, липса на светлина и наличие на влага, се получава само един резултат - мухъл. Въпросът е от къде може да дойде влагата и дали не може да се отстрани?
Primus - специалист
Това е така.
Имайки предвид фибрана (XPS), отпада студения под, той е 100% запечатан отдолу.
Отгоре на 95% пък е запечатан паркета.
Остава отстрани, но това е хол и е сухо (ако не стане някой фал ;) ).
Вероятно ще подлагам 10см тиксо на напречните сглобки, надлъжните мисля нямат шанс да капнат. Пък и вече като знам, ще слагам внимателно и майсторски кликгарда.

Как беше - Партията рани, ний борим :yawinkle:
embata - напреднал
Здравейте,

ето един много интересен казус за най-добрите разбирачи!:
Апартамента ми е в сграда ново строителство и до сега имах монтиран ламинат с 2мм подложка,
но на пода минават тръбите на парното и ефекта беше като от подово отопление в конкретните зони!
Преди три дни монтирах нов ламинат, но с ХРС подложка 5мм. и сега ми се струва, че в апартамента е по-студено!!!
Възможно ли е това или просто си въобразявам, а все пак и тези дни навън наистина температурите са м/у -8 и -14?
Като стъпя с бос крак на местата където преди беше топло сега пак се усеща, но може би не толкова силно!
Направо се чудя дали да не пререждам ламината с обикновената подложка или ще направя глупост подведен от нещо...!?
Моля за компетентния ви коментар и помощ, какво да правя?
Благодаря
паркетолог - напреднал
embata написа:
Здравейте,

ето един много интересен казус за най-добрите разбирачи!:
Апартамента ми е в сграда ново строителство и до сега имах монтиран ламинат с 2мм подложка,
но на пода минават тръбите на парното и ефекта беше като от подово отопление в конкретните зони!
Преди три дни монтирах нов ламинат, но с ХРС подложка 5мм. и сега ми се струва, че в апартамента е по-студено!!!
Възможно ли е това или просто си въобразявам, а все пак и тези дни навън наистина температурите са м/у -8 и -14?
Като стъпя с бос крак на местата където преди беше топло сега пак се усеща, но може би не толкова силно!
Направо се чудя дали да не пререждам ламината с обикновената подложка или ще направя глупост подведен от нещо...!?
Моля за компетентния ви коментар и помощ, какво да правя?
Благодаря
Добър ден,
подложката която сте ползвали е изолатор на топлината в помещението,респективно и топлината от''другата страна''ефекта който сте получили е очакван.
За да се усеща ''подовото'' използвайте фолирана подложка....
https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D ... PeaNC0gYAB
за съжаление,ще се наложи цялата акробатика отново,а именно пренареждане
Успех и весели празници :partyman:
8180 - майстор
паркетолог написа:
ефекта който сте получили е очакван.
За да се усеща ''подовото'' използвайте фолирана подложка....
:
И какво "неочаквано" да "очакваме" от "фолираната подложка"? :?

Тема "въпорс за подложките на ламината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: