• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
enean - напреднал
Къде може да намеря? Питах в "Киров" и "Ташев Галвинг", но не предлагат такива.
Chefo77 - майстор
Най-вероятно никъде. Лесно се разбалансират и предполагам никой колега няма да се реши да я даде, защото така или иначе е инвестиция, която трудно "се избива".

Отделно е добре да знаете, че дисковите машини не са за основно циклене. Те са за финишна дейност при циклене и омасляване.
MIRO_073 - майстор
Да използвам темета...
Искам да си изцикля паркета. каква машина ще е най добре да търся? Иска ми се под наем някаква или с някакъв ръчен шлайф дали ще стане? Лентов, вибрационен или де да знам.
Chefo77 - майстор
Приятелю, не си заслужава да търсиш машина за циклене под наем.
Първо, тези които биха ги отдали, не мисля, че биха дали читави машини на случайни хора. Второ - това са 50-60-70 килограмови зверове, които имат ужасни вибрации, произвеждат доволно количество шум и, колкото и да ме убеждават, доста прах.
Трето - ако мислиш, че е елементарна работа самото циклене - лъжеш се. Не е само да сложиш една шкурка и бой по паркета. Има си своите тънкости.
Четвърто - като теглиш чертата, ще достигнеш сам до извода, че не е толкова по-изгодна от това да наемеш човек с машина, който да ти спести всичко това :)

Иначе - според мен най-добре се получава с лентова машина, довършена с диск (ако е необходимо). При лентовата машина няма вариант да се получат линиите "накълвано", които се получават от снадката на шкурката.
Ако имаш нещо малко и непретенциозно (спалня 10 м2 например) - може да опиташ с лентов шлайф. Но ако имаш нещо по-голямо или по-важно, лакирано с реактивен лак или пък с петна тук-там, ще ти се отели вола, за да докараш ефекта на циклачката. И не очаквай за 10 лева да минеш цялата стая :wink:
MIRO_073 - майстор
Хол 20м2. Не мога да изкарам един голям диван. Трябва да се мести вътре ако позволява така да се прави. Моля пиши на лични или тук ако искаш дали.
Chefo77 - майстор
Може да се мести вътре дивана. Не е приятно, но може. Проблемът ще бъде при лакирането - трябва да се направи нацяло. Иначе ще остане ивица на мястото, където се снаждат двете зони на лакиране. И ще отнеме 2 пъти повече време.
MIRO_073 - майстор
Аз точно за лакирането говорих. Смятах, че ще стане ивица от двата лака-всъщност от лакирането на две. Идва ми една идея - ще го обърна настрани, ще му направя една стойка, и ще го повдигна на 30-40 см от пода и ще лакирам така. Ще останат само две (или 4) малки точки за долакиране в единия ъгъл. Това ми се струва най-надеждно. И се връщаме на метода за циклене на тези 20м2. Има ли нещо като машина-лентов шлайф или друго, което да купя, което да препоръчаш като най-приемливо за целта? Данке.
Spokoiniq - майстор
Стига глупости, щом е влязъл, значи може да излезе!Да не е сглобяван в хола тоя диван неземен...а и да е , може да се разглоби.
Chefo77 - майстор
Аз какъвто и лентов шлайф да ти препоръчам, той няма да има нито ефективността, нито леснотата на цикленето. Замисли се - машинката тежи 4 кила и шкури с шкурка с контактна площ 76х165 мм. Циклачката е 60 кила и го прави с 300х300. Това, което тя ще направи за един ден, ще го правиш поне 4. Без ръце ще останеш. И без колене. И накрая пак има рискове. Като добавим цената, започваща от 200+ лева (зелен Бош го имам за минимум), шкурки по 2 лева (Райдър, не вярвам да идат по-малко от 10-ина бройки от всяка едрина, за Бош изобщо не говоря) и съществуващия риск като непрофесионалист да изтървеш някое и друго местенце или пък да пропуснеш с финото да загладиш едрото, за мен лично не си заслужава да го правиш сам. Решението е твое, знаеш, а и съм ти далече да се втурвам да ти давам координати на циклача, така че аз полза нямам. Въпросът е да не си скъсаш задника, да потрошиш едни пари и накрая пак да викаш колега.
MIRO_073 - майстор
Spokoiniq написа:
Стига глупости, щом е влязъл, значи може да излезе!Да не е сглобяван в хола тоя диван неземен...а и да е , може да се разглоби.
Да влязъл е преди 25-30-тина години и повече. Масивна мека холска мебел. За да го изкарам трябва да разглобя полвината къща, като махна шкафа за обувки, новото портманто-голямо и задръстя и коридор и всички стаи. Не се разполагам в къща, а живея е 62м2 апартамент.
  • 1
  • 2

Тема "Търся дискова машина за циклене на паркет под наем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: