• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
chapara - майстор
zack, ми сушай Боянчо Мекерето и със сигурност ще ,,успееш" :lol: :-D , да омокриш вибриращата плоча, да я претовариш и да провисне. За питането има ли такива сгради, да и те не са малко. В тези години, бедни, доста се е строило така. Липсвали са антиземетръсни разпоредби. Аз не бих дал съвет в тази ситуация, това питане е само за към инжинер-конструктор, който с подписа си да гарантира здравината.

П.С. Оцеола нека храни, не ми пречи, всеки намира това което търси. За 2-3 дни две оакани теми, гордей се мижитурка :lol: :-D (
kozl - майстор
пет мар 08, 2024 12:27 pmzack написа:
Какво мислите за вариант фибран и върху него два слоя Гипсфазер Knauf Vidifloor SK за под 10x1000x1500 мм с тегло 11,8 кг. за м2?
При този вариант си мисля, че тежестта ще е оптимално разпределена върху възможно най-голяма част от пода.

Фибранът не трябва да е лепен при подобно изпълнение, нали?
Обмислям дори комбинация с XPS, каменна вата и два слоя Гипсфазер Knauf Vidifloor SK
Че има доста да се повдига и висок фибран се намира по трудно. Така би трябвало да се получи и добра шумо и топлоизолация?
Най-подходящо е да получиш отговор от някой който е експлоатирал такъв под. За направата щом височината е над 10 см може , а и препоръчително да се ползват два пласта XPS с разминаване. Аз не виждам проблеми да се лепи XPS -а.
ivanovbg - майстор
Гипса под каквато и да е форма не е добра идея за под. Той е хигроскопичен и попива влага от въздуха и след време се разрушава. Не дай си боже да изсипеш някой леген с вода отгоре.

При толкова място може да се помисли и за подово и да се комбинира замазката с отопление.
kozl - майстор
Е то има и циментофазер ама е по-скъп.
Andri01 - майстор
:lol: Този пак цъфна ,с нов ник! Луд умора няма!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Оставете му форума, на човека
Virtex - майстор
Патърченцето няма да го бъде, така че му подминавайте "мненията" ако случайно видите такива (докато са налични) :)
  • 1
  • 2

Тема "Тънка плоча - повдигане на ниво на под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: