• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте. Започвам ремонта на една от стаите и с интерес следя темата за сухия под.Мисля да правя такъв,но двоумението ми е дали да изхвърлям сегашната посипка със сгур, или мога да я ползвам и върху сгурта да сложа гипсовият фазер.Опасявам се, че трябва да се надигат около 10- 12 см(ако махна сгурта).Моля, за вашите съвети и предложения.
Profi Stroi - специалист
Махай сгурията
Гадна и мрасна работа но не виждам за какво да ти е при условие че ще слагаш отгоре посипка
Виж ако се получи денивелация над 10 см ще имаш нужда от междинен пласт гипсофазер което ускъпява начинанието но няма как иначе
velsi - Почетен майстор
Няма смисъл да я махаш. При мене имаше сгурия около 30 см. Изчистих доколкото беше възможно по-едрите парчета, трамбовах малко, постлах найлон и отгоре посипката. Стана много добре. Ако махнеш сгурията не печелиш кой знае какво, а оскъпяваш много крайния резултат.

Прикачен файл

pic_ 007.jpg
pic_ 007.jpg (60.47 KиБ) Видяна 5812 пъти

Прикачен файл

pic_ 005.jpg
pic_ 005.jpg (69.56 KиБ) Видяна 5812 пъти

Прикачен файл

pic_ 002.jpg
pic_ 002.jpg (97.11 KиБ) Видяна 5812 пъти
velsi - Почетен майстор
В крайна сметка се получи това:

Прикачен файл

pic_008.jpg
pic_008.jpg (98.69 KиБ) Видяна 5809 пъти
pipbel - майстор
Velsi

Откъде взе аквамат-а и на каква цена на м3 ? :?
velsi - Почетен майстор
Това, което съм използвал не е Аквамат, а Vidifloor. Аквамат намерих, но е много скъпо. Ако не се лъжа беше към 12лв/кв.м Посипката е обикновен перлит.
pipbel - майстор
Velsi, така е, скъпичко е, чувал съм че към 450лв/м3 му се върти цената на Аquamat-a.
Ама ще си го правя на мойта си къща и искам да си спазя технологията както си е по спецификация. Още повече не смятам да давам пари на майстори.
Възнамерявам 3 см средно посипка да сложа и както смятам за 72м2 ще ми триябват малко повече от 2 кубика и цената ще дойде даже към 13-14 лв/м2 само за посипката.
Иначе за по-големи дебелини като в твоя случай определено е много по изгодно да се ползва перлит, че иначе де ще му излезе края.... :?
velsi - Почетен майстор
При мене дебелината на перлита беше около 5-6 см, но пак излезе 50 лв за 9 квадрата. Каква е тая спецификация с аквамат, която искаш да спазваш? Аз работих по спецификациите на Кнауф за сух под с Vidifloor. Един лист е 9 лева (6 лв/м.кв). На два слоя става 12 лв/м.кв
pipbel - майстор
Еми не ми се рови сега, ама доколкото си спомням оригиналната посипка си беше с аквамат, а не с перлит, което си е побългарен някакъв вариант.
Май нещо бъркаш плоскостите с посипката.... верно че и двете имат 1 и също име...
velsi - Почетен майстор
Мда, май си прав. :-D При мене бюджета беше ограничен, пък и перлит намерих само на едно място. Не съм убеден, че ако бях търсил въпросната посипка аквамат щях да намеря. В крайна сметка резултата ме устройва напълно, което е най-важното.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за сух под със сгурия, или както там му се вика." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: