Работа с гипскартон за напреднали.
stancho123 - специалист
Като сложа паркета ,мебелите ,дограмата и свържа осветлението ще пусна... :lol:
rockwall - майстор
Явно вече сте взели решение за изпълнението, но тъй като имаше линк към моя снимка с мрежа, а може и други да се интересуват,
нека уточня, че мрежа се налага само когато основата не е здрава или има топлоизолация или друга плоскост, които трябва да се укрепят към стената
и които не са монтирани, знаейки, че някога върху тях ще има нещо по-тежко от шпакловка и латекс.

На снимките с мрежата облицовката трябваше да се монтира вурху 4-5 см фибран , който беше само с обикновената пластмасова мрежа
и пластмасови дюбели, а след това измазан с гипсова шкапловка, колкото да се покрие мрежата.

stancho123, варо-пясъко-циментова мазилка грундирана ,отгоре кнауф ротбанд шпакловка ,
после грунд и финишна шпакловка ,която е изгладена и отгоре пак е грундирана
, са доста слоеве и е добре че сте сложили и мрежа.
Само не разбрах за дюбелите - дано сте ползвали с метални винтове, а не само пластмасовите.
(на онази снимка горе мрежата е хваната с пластмасови шайби, през които има стоманени дюбелпирони към бетона зад топлоизолацията).

За съжаление целият труд и пари след вароциментовата (ако е била здрава) е можело да се спестят, но каквото каже жената трябва да се изпълнява.



Към всички, които са в ремонт и мислят да имат декоративна облицовка на някоя стена :
Най-добрата основа за облицовки е стабилната основа - т.е. ако има здрава измазана стена или дори стена от гол бетон или гола тухла,
на която е планирана облицовка, не е нужно стената да се шпаклова, грундира и т.н. ако е със здрава циментова повърхност.
В случай че все пак се налага шпакловка, нека тя е циментова - ако облицовките ще са циментови.
При ронещи се стени е добре да се грундират, а ако се ронят много - може да се наложи и мрежа.
Най-общо мрежа и дюбели се налагат, когато повърхността, върху която се монтира,
трябва да се укрепи към стената, за да се пренесе натоварването.
Това се прави и при монтаж на естествен камък и други видове облицовки върху топлоизолация.

stancho123
Надявам се че сте поставили поставката за ТВ (ако ще виси на стената) заедно с облицовките, защото е добре плътно да ляга по стената,
а облицовките да са изрязани по нея.

Стена с облицовки дава възможност и за вкопаване на кабелите към и от ТВ и лесното прикриване на каналите с облицовката
(м/у другото стената, която си показал с телевизор е с наш модел)

Относно лайстните може би е късно,ако сте налепили долу, но да кажа за други, които не са започнали.
Тъй като облицовките от този каменен тип са с минимална дебелина 13-15мм в случаите с первази за паркет е добре тези первази да излизат няколко милиметра пред нивото на камъка , вместо да се крият под него навътре.

За да стане това, ЗАД МЯСТОТО НА ПЕРВАЗИТЕ, ПОДПЪРВИЯ РЕД ОБЛИЦОВКА към стената се монтира дъска, парче изолация, отрязан итонг и т.н. което при монтиран перваз ще извадиа перваза малко пред облицовката. Облицовките тръгват след нивото на перваза.
Дебелината на подложката трябва да е около минималната дебелина на релефа.
Т.е. ако релефът, който сте избрали има най-тънка част 12mm , подложка от 1 cm е ОК.

Успех с ремонта
Ето нещо за кураж :lol:

Прикачен файл

axion 1 sm1.jpg
bobiavto - специалист
Здравейте, за да не започвам нова тема, мисля че тази е в същият дух на желанията на моята жена :evil: В момента правя предстенна обшивка, 5 см, с картон, като размера, в който трябва според шефката да има камъни е 236 см ширина на 255см височина. След няколко дена ще сложа картона, като от предните постове оставям с впечатлението, че трябва да му сложа само фугопълнител и след това лепило (теракол ? ) за камъните. Харесаха ни едни в баумакса по 31лв., като при мен няма проблем за пода, той ще си остане с плочките. Върху камъните най-вероятно ще се монтира и ТВ-то - 42 инча. допълнително под картона мисля да му направя конструкция от профили, които да са конкретно за него . На прав път ли съм?
jekasus - майстор
Там дето е камъка само лепило за плочки, от фугополнител няма нужда.
Стойката на телевизора можеш да закрепиш с дюбели моли
rockwall - майстор
там, където ще са камъните няма нужда и от ГК, ако стената си е стабилна тухлена или бетонна с нормална здрава мазилка

безмислено е да се слага ГК върху стената, а след това да се укрепва към нея с мрежи и дюбели, за да се постави облицовка.

На това място просто оставете стената както е. Ако не е новоизмазана или има латекси, бои и т.н. можете да надраскате и да минете един грунд, а после си лепите нормално с циментово лепило.

Стойката на ТВ монтирайте върху стената преди облицовките, а около нея си поиграйте повече с изрязването и напсването. Не опитвайте да я слагате върху облицовките.

Колкото до изкуствения камък в Баумакс - вносен е и нямат в наличност нищо, чака се доставка след даване на поръчката , т.е. сметнете си времето, за да не ви се забави ремонта само заради това

успех
svetlio_73 - напреднал
Ако стената е фрапиращо крива или както в моят случай комина;
С какво трябва да се изправи или да се излепи по кривата стена или /комин/
rockwall - майстор
релефните облицовки донякъде могат да прикрият кривината, защото са с различна дебелина

Кривина може да се изправи и с измазване, не само с ГК.
Циментова шпакловка на по-вдлъбнатите места също е добър вариант

Ако изпъкналите неравности са само на места можете да изтъните гърба на облицовките, които слагате там,
вместо да слагате ГК на цялата стена и да пълните където не е изпъкнало, а после и да го укрепвате

Всеки случай е различен и няма 100% решение , което да важи за всички
kalin.kraev - специалист
Здравейте.Имам едно питане замислил съм и аз да се измайсторя с една стена с камък в момента е с латекс,трябва ли да го махам преди да лепя камъка,притесненията са ми да не се отлепи и да започнат да падат камъните.
rockwall - майстор
Надрасквате латекса и минавате грунд и няма да паднат

Тема "Лепене на изкуствен камък?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: