Работа с гипскартон за напреднали.
nik090 - помощник
Здравейте,
всичко по апартамента вървеше много добре,колоната вместо квадратна по наше желания е направиха кръгла....в последствие се появи този трегер,който е основа на продължението на колоната за горния етаж!
Сега търсим начин и идеи с които от дефекта да се получи ефект!
Размера на трегера е 97см. дължина,28см широчина и надолу пада около 30см.
Благодаря!

Прикачен файл

2013-11-25 22.09.31.jpg скица на стаята

Прикачен файл

2013-11-25 08.56.54.jpg
2013-11-25 08.56.54.jpg (33.79 KиБ) Видяна 9903 пъти

Прикачен файл

2013-11-25 08.56.38.jpg
2013-11-25 08.56.38.jpg (48.67 KиБ) Видяна 9903 пъти

Прикачен файл

2013-11-25 08.55.58.jpg
2013-11-25 08.55.58.jpg (40.81 KиБ) Видяна 9903 пъти
N.Georgiev - специалист
Очертайте един кръг около колоната с размерите на трегера направете го от гипсокартон със скрито осветление като долната част да осветява колоната и към тавана също да има скрито осветление може и някоя луничка да боднете .
Предложих кръг защото колоната е кръгла а и прозорците са сводести .
nik090 - помощник
Дали ще стои добре ако крайни точки на диаметъра на кръга са колоната и края на трегера,т.е. центъра на кръга да не е колоната.
Също така и 30 см борд(трегера пада толкова) не е ли много?Ако около този кръг се опише още един или два за да се получи стъпаловидно като това?

Прикачен файл

gipsokarton-wwwgipso-kartonorg-16-05-2011-01-14-38.jpg
tanosliven - специалист
Начин да го покриеш/скриеш ще намериш но ме учудва много този трегер ,каква работа има там ,най-малко може да бъде основа за колона на горния етаж .Това който ти го е казал го питай отново .
marian1 - майстор
Ами идеята ми е стъпаловидно ветрило като между листата му да се сложи лед осветление.
nik090 - помощник
tanosliven написа:
Начин да го покриеш/скриеш ще намериш но ме учудва много този трегер ,каква работа има там ,най-малко може да бъде основа за колона на горния етаж .Това който ти го е казал го питай отново .
Така е,аз съм видял колоната която отива нагоре.По принцип трябваше да остане в стената,но апартамента е променен,всекидневната е увеличена!
nik090 - помощник
marian1 написа:
Ами идеята ми е стъпаловидно ветрило като между листата му да се сложи лед осветление.
Може ли с някой примерна снимка да покажеш какво имаш в предвид!
Благодаря!
N.Georgiev - специалист
Това са няколко овала с изместен център .
nik090 - помощник
Не видях нищо конкретно,може ли директен линк към снимки?
Как би се получило най-добре за да има скрито осветление?Къде и как трябва да се оформят "джобове" задиодни ленти?
marian1 - майстор
Търсих, имах някъде снимки, ама не мога да ги намеря - представи си тесте карти, разперено в кръг. От там има два варианта на фигурата - по лесен: всяко платно да е успоредно на тавана и по труден, всяко платно да е под ъгъл спрямо тавана. Още два варианта излизат при желание да е малко по разчупено - картите са подравнени - кръг, или картите са надстърчащи една спрямо друга.
Диодното осветление е монтирано между всяка "карта" Дано вече си го представи.

Тема "Трегер-с какво ще е най-добре да се скрие" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: