• 1
  • 2
thinkpad - майстор
jekasus написа:
И какъв е проблема? Особенно, ако не знаем какво ще се закача.
Нищо. Казвам, че понеже е мек гипсокартонът, няма проблем да се навие пластмасовото охлювче. Друг е въпросът, че каквото и да навиеш в гипсокартон, не държи. Самият той просто е крехък.
Lisko - майстор
Тия навиващите на теория издържат издържат много(перпендикулярно на оста разбира се). Примерно 75 паунда (34 килограма)
Изображение

На практика не съм пробвал толкова много, но колкото съм пробвал всичко държи.

Правиш малка дупка колкото да тръгне - 3-4 мм дълбока (може и с шило) и после навиваш без да се плашиш, той сам си пробива пътя. Няма смисъл да се пробива пилотна дупка докрая.
Навиваш докато се изравни с нивото на картона. Ако си естет може преди последния оборот да махнеш с макетно ножче хратията около него която би му попречила да се навие докрай.
Kondor1 - специалист
Ще висят около 800 грама, така че не мисля, че е проблем стабилността. Проблемът е само да не повредя дюбела пробвайки да го "само"навивам без дупка. А с бургия се опасявам, че ще се разпердушини ГК. Може би дупка с един гвоздей, вадя го и навивам. Или да пробвам ниско в някой ъгъл, че да не се виждат неуспешните експерименти.
Pavkataaa - помощник
Направи малка дупка и навивай смело. :yawinkle:
8180 - майстор
Kondor1,
Ти мнения ли трупаш или действително те интересува ОТГОВОРЪТ?
ИМА ГО! - в първите няколко мнения - видове дюбели, начин на работа. Май не ги четеш. :?
Така и не каза какво ще закачаш! :?
800g и обикновен черен винт за гипсокартон да завиеш правилно с отвертка, ще стане, ако виси товарът.
Kondor1 - специалист
Разбрах, че го има отговора, но като се трупат други коментари какво да направя - уточнявам. Защо не изброиш всички, които са писали след правилните отговори? Ще пробвам да ти отговоря, ако искаш може да вникнеш в смисъла: Закачането не е спешно - мога и 2 седмици да го отлагам. За разлика от срока е важно да стане от първия път, а не да се разкърти неуспешна дупка и да остане насред стената. А точно с гипскартон не съм се занимавал досега.

Все се намира някой, който хем чете наред всички активни теми (явно нямащ какво да прави), хем се дразни, че темата се удължава сякаш му плащат да чете форума и му се отваря излишна работа.
  • 1
  • 2

Тема "Забиване на дюбел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: