Ma3xNeo - напреднал
Здравейте, предстои ми изграждане на окачен таван и предстенна обшивка и имам няколко въпроса преди започването им. Та първо малко предистория. Става въпрос за къща, стаята в която ще се правят е спалня чиито западна и южна стени са външни. Предстенната обшивка искам да я направя само на западната стена. Южната на която е прозореца мисля да я боядисам само с термошилд или друга такава щуротия защото няма как да се направи обшивка, проблема там е че след като сменихме дограмата си направих обръщането с фурнирован мдф и камък, който стърчи само 3 сантиметра и при евентуалното изграждане ще се наложи да го сменявам което въобще не ми се иска. Пода в момента е талашит който е положено върху дървени греди за основа и е боядисано (бащата на времето уж го е правил за временно та е изкарало само двайсетина години :lol: ) та пдч-то ще се махне и между гредите ще положа стериопор (имам доста от този на аустротерм за фасади) и ще го затворя с мдф, а отгоре подложка и ламинат. За тавана съм се спрял на варианта с двойна скара и каменна вата, зад обшивката на стената отново искам да сложа каменна вата, картона ще е 12.5мм. Въпроса ми е колко е нормалното отстояние което трябва да оставя между стената и картона и между тавана и картона? Кое е по удачно да направя първо тавана или обшивката? Необходимо ли е да слагам паропропусклива мембрана или найлон (както доста често видях че се слага)? Сигурен съм че като направя пода, мдф-а ще има леко "потъване" което мисля че ще е фатално за снадките на картона и ще се напукат след време как да процедирам с профилите там?
dadko - майстор
Това със термошилда- го забрави. Не си хвърляй парите на вятъра. И аз мазах веднъж с тая боя. Файда- никаква. Щото- каквото и да ти говори продавача- това си е боя.
Ама- ти си знаеш, де. Щом си си решил...
Ma3xNeo - напреднал
dadko написа:
Това със термошилда- го забрави. Не си хвърляй парите на вятъра. И аз мазах веднъж с тая боя. Файда- никаква. Щото- каквото и да ти говори продавача- това си е боя.
Ама- ти си знаеш, де. Щом си си решил...
А далече съм от мисълта, че ще ме изолира тая боя. Идеята за нея ми се роди след като махнах мебелите и изчистих помещението видях че долу в ъгъла на югозападната стена се е образувал малко мухъл. Прочетох доста отзиви за тези бой, къде положителни къде отрицателни, но никъде по спомен не видях да им се е появил мухъл отново на хората. Имам доста лош опит с един латекс Витекс в банята, уж беше за мокри помещения, уж нямало шанс за мухъл... не стига че почна да се люпи (макар да обработих с грунд които препоръчват пак от същата марка) а и мухъл се появи... Реално стената която искам да мина не е голяма като площ а има и прозорец на нея. Не съм споменал в предишното ми мнение, че мисля всичко сам да си правя и също така че съм се насочил към 5 см. вата само ще видя на каква марка ще се спра (най-вероятно ще е Рокуул или Кнауф)

Ето малко снимки на помещението:

Рамерите
Изображение

Изображение

Южната стена
Изображение

Западната стена
Изображение

Изображение

Нишата между западната стена и комина, която граничи със вътрешни стълби
Изображение
Ma3xNeo - напреднал
Ха така в търсене на някой отговори за бъдещият ми проект си намерих старата тема от преди почти година :lol:
Спалнята е отдавна готова и си се ползва по предназначение и съм много доволен от резултатите. На стената сложих 8см каменна вата, на тавана 5см отново каменна вата. Абсолютно цялото изпълнение от - до е мое изпълнение единствената помощ която съм ползвал е за монтажа на паната на тавана, че 2 на 1,2 е доста тегаво да ги вдигаш над главата :lol: Понеже има абсолютно същото помещение над мен което е без изолация и зимата в големите студове разликата между двете без отопление е 7-10 градуса и мисля че каменната вата си заслужава всяка една стотинка вложена в нея. Проблеми с увисвания, нацепени фуги и прочие нямам никакви на този етап. Зимата не съм имал проблеми с конденз, държи се постоянна температура над 18 градуса и всяка сутрин проветряване по 10-15 минутки, а лятото беше най-хладната стая :supz:
Единственият кусур е паркета, макар и хубава марка сравнително скъп и нареден както трябва сега лятото се появиха места на които скърца доста осезаемо, но ще го лекувам с едно пренареждане и лепене когато приключа сериозният ремонт който съм подхванал. Ето едно албумче в което съм документирал що годе всичко http://ma3xneo.snimka.bg/architecture/r ... 5.34381548
Отворен съм за всякакъв вид критики, акъли и питания :-D
Фитилчо - майстор
Мога само да ти кажа, че след толкова браусване на форума, чак сега видях нагледно как се захващат профилите за стената. Щото всеки обяснява, ама друго е да го видиш стъпка по стъпка, а след определено време ми предстои. :-D

Въпроси имам:

Как захвана найлона за профилите на стената, или е под тях?

Какви са тези ленти, които дърват ватата на тавана?

Благодаря предварително =D>

Гледам как бачкаш и искам да кажа, че ме кефиш :lol: всичко ти е перфектно право и подредено! Личеше си много по скоча на XPS подложката за ламинат :drinkers:

Комплименти. Това професия ли ти е, или си в духа на форума?
Ma3xNeo - напреднал
Фитилчо написа:
Мога само да ти кажа, че след толкова браусване на форума, чак сега видях нагледно как се захващат профилите за стената. Щото всеки обяснява, ама друго е да го видиш стъпка по стъпка, а след определено време ми предстои. :-D

Въпроси имам:

Как захвана найлона за профилите на стената, или е под тях?

Какви са тези ленти, които дърват ватата на тавана?

Благодаря предварително =D>

Гледам как бачкаш и искам да кажа, че ме кефиш :lol: всичко ти е перфектно право и подредено! Личеше си много по скоча на XPS подложката за ламинат :drinkers:

Комплименти. Това професия ли ти е, или си в духа на форума?
Привет! Благодаря за топлите думи! Тамън ме хващаш пресен, че почнах и кухнята да правя. :-D
Найлона е полаган над профилите, слагам двойно лепяща лепенка на горното и страничните УД-та и покривам с картона.
Лентичките на тавана който придържат ватата са ми един вид застраховка, че на 2-3 места ватата седеше малко увиснала и реших да я укрепя, самите лентички са ми останали изрезки от фазер които нацепих на ленти. В предстенната обшивка и там се застраховах че имах парчета шперплат които нацепих на ленти и доукрепих да не се свлича, на сегашната която правя обаче я пропуснах тази процедура, защото толкова плътно я натъпках, че не виждам как ще падне надолу.
По въпроса за професията - занимавам се професионално с производство и монтаж на мебели. Картона го подхванах инцидентно с идеята да спестя някой лев, сега продължавам така инцидентно в кухнята с почти същата като големина предстенна обшивка и едно малко по различно таванче, но не съм документирал толкова подробно какво правя. :partyman:

Тема "Няколко въпроса за предстенна обшивка и окачен таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: