• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
deer - специалист
аз ако бях дори пишман маистор нямаше да питам какво може и не може , а аз нищо не разбирам
за трети път казвам : апартамента е нов само на груба мазилка , врати и дограма.

благодаря за пояснението че се рони , пука и.н. това не го знаех , че е толкова чуплив.
стига вече , ще си намеря 2-3 майстори и готово.
мерси на всички.
masteradmin - майстор
Ами не се отказвай. Сам човек трудно ще се справи, но ако сте двама и го правиш с Метална конструкция мисля, че ще се справите. Е може да не е префектно, но поне задоволително ако четеш и вникваш внимателно в статията. Пък и в нета има още поне 2-3 такива статии.
strash
как се вдига плоскоста до тавана? Дайте идея за някакво приспособление
masteradmin - майстор
слагаш дъски на магаретата и викаш 2-ма съседи
Duke_BG - специалист
Това с лепилото върху ватата хич не ми се вижда да е стабилно, но като ви четох ми хрумна една дивотия та тя е следната :

ами ако изрежете кръгли отвори на ватата на метстата където се слагат "кюфтетата" ( малиии огладнях ) ???
Osiris - специалист
Ако не сте лепили по добре не се тормозете с лепене верно че гипсовото лепило съхне бавно но като имаш цял лист и той от влагата почне да се огъва като жив и да натежава ако е голямо парче тагава става весело за наблюдение от страни по добре е с контрукция там може да се мери крои прави преправя и всичко което е необходимо за да стане добре ако нямате профили конструкцията се прави от дървени летви също така се нивелира както казва по горе човека малко майстори могат да лепят
и от личен опит знам че не е за начинаещи :wink:
leonardo_vd - модератор
Абе хора що не зема да зарежете това лепене. Не е за предпочитане нито за изолация нито за изправяне на стените, а и има голям риск от отлепване ако не е подготвена добре стената, и ще се наложи да се поукрепи с по някой дюбел.
Та единственното сигурно решение е метална или дървенна конструкция, която е много лесна за изпълнение дори и от непрофесионалисти.
dacata
това слепенето на картона от вутре с вата за по добра изолациа епулна глупост после като почне един кондез лошо сте ти стане ,споредмен стените требва да дишат от вутре.
masteradmin - майстор
не че го препоръчвам но целия ми офис е така и съм много много доволен
dildes - специалист
Добре де, а каква е цената на кв. да се направи с конструкция /цена с труд и материал/ и в крайна сметка кое е по-на сметка и кое е по-добро - шпакловка или гипс картон?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19

Тема "Монтаж на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: