• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 19
leonardo_vd - модератор
bendy написа:
Я кажете кое е по- правилно : първо да се облицоват стените с гипсокартон и след това тавана, или обратното? Се си мислех, че е тавана.Ама видях ей тая тема и сега ме е страх да не оплескам нещата.

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 534&sid=48
По принцип се правят първо стените, така е по книжките, но не е грешно да си направиш първо тавана. А за летвите: слагай каквито имаш само да са сухи и не по тесни от 4-5 см.
boito - напреднал
Искам и аз да попитам нещо...вече разбрах горе долу как се монтира гипс картон на стени и таван...но само не ми стана ясно как се процедира в ъглите където се събират тавана и стените

въпроса ми е по скоро ако първо направя стените след това UD профила за тавана къде да го хвана за гипскартона на стените ли?
Тани - модератор
boito написа:
въпроса ми е по скоро ако първо направя стените след това UD профила за тавана къде да го хвана за гипскартона на стените ли?
Да , но по-скоро за профила под картона на стените!!
leonardo_vd - модератор
boito написа:
Искам и аз да попитам нещо...вече разбрах горе долу как се монтира гипс картон на стени и таван...но само не ми стана ясно как се процедира в ъглите където се събират тавана и стените

въпроса ми е по скоро ако първо направя стените след това UD профила за тавана къде да го хвана за гипскартона на стените ли?
Ами разбира се че трябва да лежи на картона, за по-здраво се захваща в UD профилите на стената. Не е лошо да навиеш някой винт и където няма профил.
boito - напреднал
Вчера ходих в магазина и гледах профилите...но има доста различни може ли някой да ми каже точно със какви трябва да направя стените и тавана. значи гледах ..UD,CD,UW,CW...каква е разликата и кои се използват
boito - напреднал
И още нещо искам да попитам...възможно ли е и как се лепят фаянсови плочки върху гипскартона?
Тани - модератор
boito написа:

въпроса ми е по скоро ако първо направя стените след това UD профила за тавана къде да го хвана за гипскартона на стените ли?
Приятелю , пишеш тук зараси самото писане или искаш да питаш нещо :? :? Поне своите коментари си чети! Моля те прочети статиите на сайта, след това темите във форума и ако за нещо не е писано или евентуално си пропуснал - питай с удоволствие ще ти отговорим! Но сега не може специално на тебе да ти се обяснява от АБ и то в чужда тема на петата страница! И като се сетиш още нещо да напишеш и никой не е писал след тебе ползвай бутона промени и си допиши в последното мнение , каквото искаш , а не да пускаш по няколко коментара един след друг! Надявам се да не се разсърдиш на забележките , но това е въпрос на елементарна етика ! Надявам се да ме разбереш правилно!
boito - напреднал
Извинявай ако не правя нещо както трябва но за пръв път съм във форума,много он нещата тук не са ми напълно ясни,все пак мисля че не всеки се е родил научен,разгледах доста от статиите за гипскартона и доста неща ми се изясниха но питам само за тези които не съм разбрал.
velsi - Почетен майстор
UD профила (по-тесния) е този, който се завинтва в стената (ако правиш таван) или в тавана и пода (ако правиш стена). А по-широкия е CD - този, който се пъха напречно в UD и на който се завинтват самите плоскости гипскартон.

Изображение
leonardo_vd - модератор
boito написа:
И още нещо искам да попитам...възможно ли е и как се лепят фаянсови плочки върху гипскартона?
Да възможно е да се лепят плочки, даже това става много по-лесно върху гипскартона. Лепи се с обикновенно лепило за плочки, като лепилото се нанася на стената с гребен 5-6 мм.
Из форума има снимки и информация как точно става това, така че се разрови малко и ще ти стане ясно.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 19

Тема "Монтаж на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: