Здравейте колеги,тези дни реших да направя ремонт на апартамента.Става въпрос за панелен блок,като първо съм изравнил стените със едра шпакловка Кнауф Роутбанд.От предишен ремонт ми беше останал половин чувал гипс Сатен ,пак на Кнауф с който финосах две от стените.За вторите стени отидох да купя Сатен ,но се оказа че е спрян от производство и сега е заменен със Финиш.Взех от него,но почти веднага след като почна да "дръпва" започна да се напуква и да се лющи?!Не знам дали аз не бъркам някъде,но другата стая и първите две стени съм направил по същия начин и няма проблем?
jekasus - майстор
Нанасяш дебело, финиша е за тънко шпакловане.
И ротбанд е мазилка, а не шпакловка.
С роутбанда съм "изправил" стените ,а финиша го нанасям отгоре на 1-2мм слой . Консултирах се с майстори ,и ми казаха да използвам турска финна шпакловка Ал чи,ако някой има друго мнение съм готов за предложения.
reevil - специалист
Аз съм доволен от шуменската на Билмат за 1ва и 2ра ръка и колор кит за финно! Наши са и не са скъпи
Ако е кофти основата първо пускам циментова шпакловка с мрежа, но имам препоръки от майстори и за пускане на мрежи с ротбанд :?
elby - специалист
съб авг 22, 2015 11:57 pmreevil написа:
Аз съм доволен от шуменската на Билмат за 1ва и 2ра ръка и колор кит за финно! Наши са и не са скъпи
Ако е кофти основата първо пускам циментова шпакловка с мрежа, но имам препоръки от майстори и за пускане на мрежи с ротбанд :?
А саморазливната на Билмат как е? Има ли проблеми с нея?

Тема "проблем с гипсова шпакловка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: