Trichko - помощник
За първи път ще ми е лепенето!
Рових във форума,мнения много...
Нищо не разбрах :? :? :? :?
Стената дето ще я изравнявам е с незнайна мазилка-варова или латексова и кой знае още кви смески, да не вземе да се разлепи тоя картон?
Прочетох във форума че се слагало и дюбел при лепенето :?
-Лепило за гипскартон Rifix- Ригипс или DRYFIX ???
Може би с DRYFIX ще е по бързо?
Абе най ме е страх да не вземе да се отлепи после щото са си към 50 листа,
Та мисълта ми е, какво да направя със стената(с какво да я намажа) преди да лепя картонЯ? :?
:? :? :? :? :? :? :? :? :? :?
Мерси предварително
ivanovrg - специалист
много е важно да имаш здрава основа
намажи с боро контакт
аз лично необичам да лепя,но когато се наложи,ползвам перфикс(или как там се пише непомня)
слагам 'кюфтенцата' в началото на листа,средата и накрая
на височина на всеки 25-30 см
ниско доло в основата слагам по една екстра(ако някой реши да го подритне да не се огъва)
ако не си сигурен в направеното можеш да му сложиш по някой друг дюбел(там където има лепило)
аз лично не съм слагал никъде(няма разлипени)правил съм няколко бани
гледах колеги слагат от тези за външна топлоизолация на фугите


П.П.
за бяня слагам 'кюфтенцата' по нагъсто(40см-по хоризонтала)така правя и конструкцията от метал за баня
ARTU - специалист
Перлфикс е лепилото. Задължително грундирай. На мен с "кюфтенца" не ми харесва как става - кънти на кухо. При мен налепих плътно до стената на "гребен". Няма мърдане :)
The_FAN - специалист
е то си зависи и от стената - не на всяка става на гребен.

тая основа дето я споменаваш хич не ми мирише на хубаво.... конструкция ????
dechoоо - специалист
Добре де... а целта на лепенето каква е? :?
Че пак много акъл... се лее
Аз поне знам че е за изправяне на стени! Дали пък не греша? За изправяне... а защо с гребен? По това съдя, че стената е идеално права! А тогава защо ще се лепи картон?... и пак стигаме до началото
Много акъл... без обяснение!!!
ттитто - помощник
А ако стената е дървена (ОСБ) с какво може да се лепи гипсокартон отгоре и
housedoktor - майстор
В твоя случай можеш директно да монтираш картона с винтове за гипсокартон към дърво .Важното е да се разминават поне 50-60 см. фугите на ОСБ и гипсокартона Ако решиш И да лепиш :грунд ,пвц мрежа ,лепило на ситен гребен.Или само с монтажно лепило и винтове.
vlad0 - специалист
Става и с пяня, от тая за лепене на топлоизолация.
професионал - специалист
Здравейте,за да не отварям нова тема,да питам едно питане: Мога ли да залепя няколко парчета ГК със гипс ?
housedoktor написа:
В твоя случай можеш директно да монтираш картона с винтове за гипсокартон към дърво .Важното е да се разминават поне 50-60 см. фугите на ОСБ и гипсокартона Ако решиш И да лепиш :грунд ,пвц мрежа ,лепило на ситен гребен.Или само с монтажно лепило и винтове.
Имам запитване.А, ако тавана,който е от гредоред,е страшно крив(говорим за разтояние от 3 м.,където разминаването е 6 см.).Как се процедира.Мазилката от него се е откачила и е паднала.Как триабва да започна,за да стигна до монтирането на гипсокартона.

Тема "Как се лепи Гипскартона" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: