wentii - специалист
Преди месец срещнах един познат-боядисвал на 0.8лв м2. Тия хора съвсем са изтрещели! За клиентите пък нямам думи-криза та криза и дай без пари да се работи!
BanoTheWolf - специалист
Малко подновявам темата, ама кризата продължава и до днес, а и ще се задълбочи още повече...
Работя на две места и от време навреме се изнамира нещо по СМР. Та...преди няма и два месеца направих корекция по тавана със шпакловка, след това грунд и боя (3 ръце), както и стените - облепяне, грунд и две ръце латекс. Тази работа беше извършена за няколко дни след работа, с приблизителни размери на помещението по спомен 3.6м./5м. и за 20лв. за гориво и 50лв. за извършената работа. То и възложителя беше така да се каже специален, но все пак...
wentii - специалист
Ами колега-50м2 боядисване с корекции за 50 лева,нямам думи просто,освен ако не е много добър приятел/ка!
Какво разбираш под облепяне?
BanoTheWolf - специалист
Ами доста специален човек, така че нямаше как просто (дет се вика моя си работа :-D ) Под облепяне имам предвид отсичане таван-стени, както и пазене на прозорец, первазите, найлони на пода, тръбите и т.н. При тръбите имаше и шпакловка и така :)
Сега преди 10 дни боядисах един апартамент (без таваните, тъпо, ама така искаше човека :? :shock: ) :arrow: Приблизително 100кв.м. две ръце за 250лв. Шпакловката на доста места беше лоша, както и имаше ефекта "портокал", ама искаше "освежаване" :) Та това е актуално при мен и мога да го споделя на аудиторията 2,5лв./кв.м.
rossenboy - специалист
Да съживя малко темата: при преградните стени как се смята квадратурата ( чакайте, не съм довършил въпроса :-D) - от едната страна или от двете, тоест ако имаме преградна стена дълга 2 м и висока 2,5 м колко квадрата е (за смятането на плащането става въпрос)- 5 кв.м ли е или 10 кв.м. Възникна тука един спор и не можем да се разберем.
BanoTheWolf - специалист
Ами като правиш щендерна стена не може да я затвориш само от една страна, нали? Ти си я хващаш като направата за 5кв.м., а пък шпакловането и другите работи ако правиш (за крайния резултат като покритие, напр. латекс), за които сте се разбрали го хващаш за 10кв.м. Това е моето мнение, но виж как вървят в момента цените относно преградните стени :)
rossenboy - специалист
Те цените са ясни, не можем да се разберем само как се изчислява квадратурата - само от ,,едната страна" или и от ,, двете" :? Става въпрос за изграждането, за шпакловането и боядисването е ясно.
Pooh - майстор
Само от едната разбира се. Предлага се завършен продукт - "Преградна стена", с какво точно обяснение може да се иска 2 пъти да се мери? Отворите също така се изваждат от квадратурата, НО - се заплащат и допълнително на линеен метър, за оформяне, изрязване, оразмеряване.
BanoTheWolf - специалист
Ами според мен би следвало да се хване като 5кв.м. за изграждането на стената, затова мисля, че и цените са по-други при такъв вид работа ГК (за щендерни стени). Но пак повтарям това е мое мнение. Може би някой, който наскоро е имал такъв обект е редно да се включи и да даде съвет :)
Pooh - майстор
BanoTheWolf написа:
Ами според мен би следвало да се хване като 5кв.м. за изграждането на стената, затова мисля, че и цените са по-други при такъв вид работа ГК (за щендерни стени). Но пак повтарям това е мое мнение. Може би някой, който наскоро е имал такъв обект е редно да се включи и да даде съвет :)
Съвет за кое?
Според дебелите книги, преградна стена се мери по квадратура (става въпрос за сухо строителство, при зидариите може се мери всичко на кубик).
Цената всеки сам си я определя и не е точно тук мястото да се коментира, но ще дам само леки насоки - конструкцията е по-лесна от тази на предстенна обшивка и на таван, обшиването с плоскости, както и шпакловката е със същата сложност, но по две. Кой как си разбива цената не е тема на форума.
Според същите дебели книги, шпакловката е неразделна част от изпълнението на всички видове сухо строителство. Преградната стена е готова, когато има изпълнено СТАНДАРТНО фугиране (запълване и шпакловка на фуги, рапидки и дребни неравности по плоскостите). Допълнително заплащане може да се иска само при цялостно шпакловане на повърхността. Всичко в крайна сметка е въпрос на договорка между страните.

Тема "Цена гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: