Ел. инструментите. Консумативи.
чет мар 28, 2024 8:58 pmIndianec 2 написа:
........
Някой има ли такова, да каже как е въртока, дали ще издържи той най-вече.
Вече ти обясниха, но да добавя все пак.
Кога бях на твоето място, преди 30+ години, си купиха подобно нещо за 20лв, със същата цел.
Освен всичко друго и пари не достигаха за сервиз.
Още през първата година подмених най ползваните камъни, а когато зойде ред на главини, въртока стана като сварен макарон. Подмених и него. Цената стана по висока от колкото да бях купил качествен комплект.
MamaMy - майстор
пет мар 29, 2024 11:17 amhidrazin написа:
пет мар 29, 2024 11:02 amMamaMy написа:
Преди две седмици ми срязаха гума докато чаках на кръстовище. ...
Ти сериозен ли си? Още ли ги има тези? :shock:
:partyman:
100% съм сигурен. Цепката е странично около 1см ширина и е напречно на конците. Може да се ремонтира с вулканизация, но ремонта стига до цената на половин нова гума. Плюс това борда е компрометиран и не се препоръчва употреба отпред. Както казах това са дърти зимни Нокиани. Изпели са си песента. Били са много хубави преди 10 години. И без това мислех да ги карам лятото докъдето издържат, но тези помияри ускориха процеса.
addicted - специалист
Аз преди доста години си купих колкото можах по качествено гедоре. И единствения път в който ми се наложи да развивам гайки на главини, най-големия камък ми беше тамън, та камъка, въртока, тръбата и гайката падна. Аз бих си купил само точния камък ако го нямам, и подходящ върток ако го нямам, ама истински. Тия китайщини се трошат точно когато колата е най разглобена.
kr1100 - майстор
пет мар 29, 2024 11:02 amMamaMy написа:
... До сега такъв номер са ми правели само в София едни мангусти, а от колеги знам за Варна и Пловдив. Нашите местни дебили се въздържаха до сега.
Грешно мнение за Варна. Виж , ако си имигрант от друг град и спираш на заплюто място може да се случи.
Сега вдигат чистачки, бележка
Аз съм на принципа ,че автомобила с нищо не е виновен ,че собственика е спрял като идиот.
От първите к-ти на Манесман нямам оплакване / от 2007г/.
Обаче за болтове по джанти - 1 скъпоценен камък 19 с много истинско желязо и върток пак такъв от СССР и тръба към 80 см - няма проблеми с развиването.
Иначе вс. боклуци от Кауф, Лидл, Топ .. се кривят или камъка се цепи . Камъните са лети и шуплести.
hidrazin - майстор
пет мар 29, 2024 7:58 pmkr1100 написа:
Грешно мнение за Варна. Виж , ако си имигрант от друг град и спираш на заплюто място може да се случи.
Сега вдигат чистачки, бележка
Определено не си разбрал за какво става дума.
Няма нищо, ама нищо общо с паркиране и паркоместа... :)
:partyman:
kr1100 - майстор
пет мар 29, 2024 8:23 pmhidrazin написа:
пет мар 29, 2024 7:58 pmkr1100 написа:
Грешно мнение за Варна. Виж , ако си имигрант от друг град и спираш на заплюто място може да се случи.
Сега вдигат чистачки, бележка
Определено не си разбрал за какво става дума.
Няма нищо, ама нищо общо с паркиране и паркоместа... :)
:partyman:
И на светофари няма такива неща
MamaMy - майстор
Даже и бебета хвърляха пред колите а и самите те скачаха на капака. Говоря за началото на демокрацията. На мен лично ми се случи само в София в района на Илиенци. Карах до другия светофар със спукана гума, а един москвич с белокраки ме съпровождаше и ми свиркат и сочат гумата. Като видях на светофара колко са много, бяха окупирали цялото кръстовище, се заключих вътре и газ към следващото със спукана гума. :roll:
Andri01 - майстор
Миналата година бях спрялзад пзараи чаках женами. излязох от колата, стоя до предната лява гума- Двама тъмнозеленивзеха да надничат от дясно ,към задната седалка. питах,какво търсят-"А, нищо,гледаме само". - Е,викам им погледнете в багажника ! Изнесоха се за нула време-от там ги гледаше едно животно 42кг. ,че и се разръмжало! Не знам защо,но кучетата ,големите много мразят мангалите. Усещат миризмата им.
tarlyo - специалист
Гайка на главина М20х1.5 за ключ 30мм се развива успешно с върток и обикновен камък на форс. И тръба под 1м. Сега им погледнах цените, двете неща са към 50лв.
На битака съм намирал безценни неща на безценица.

Тема "Гедоре 3/4" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: