Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте, ще купувам тежък къртач и събирам мнения и препоръки. Някой може ли да сподели впечатление за къртачите на SPARKY K1640 и K2050 Благодаря предварително. Поздрави
Niky77 - специалист
Сакън! Недей!
mladkal - майстор
Ако подписа ми във форума беше нещо от рода на твоя, Niky77: "Модели на Макита на по-ниски цени, с безплатна доставка..." нямаше да си позволя да пиша: "Сакън,недей"
Мисля си, че е по-правилно да се обосновеш ЗАЩО хадже ба да не си купува БГ машина; Кое в нея не е добро и т.н. То Макита, Бош и ДеВолт (както и редица други) всички ги знаем, но ...Парици, бате, парици...

Аз лично бих предпочел да си купя Бг машина, ако в града ми има доказан във времето сервиз, поддръжка, консумативи и не бих си купил прекрасна Макита, щото едно, че няма сервиз, второ всеки един детайл, който се наложи да се ремонтира е в пъти по-скъп. Въпрос на мироглед, а не само на тънки търговски "сакън недей" мирогледи.
С уважение

ПП Съжалявам, че е малко офтопик, но нека се придържаме към питането на колегата и не се опитваме да му продадем "моята" или "твоята" марка. Машината си е машина и от значение е кой и как ще борави с нея
Niky77 - специалист
Темата е доста изчерпателна http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=13299 Просто трябва де се рови, а е по-лесно да зададеш въпрос! Затова и отговора ми е такъв! А за подписа - на всички им е ясно, че не продавам само Макита, а и Спарки! Но не всичко на Спарки!
dragozow - майстор
Бг машина друг път. Нашия майстор в сервиза неще да чуе за къртач Спарки.
LazarGanev - "Велик майстор"
Големите им къртачи и перфоратори не струват
rolls - специалист
LazarGanev написа:
Големите им къртачи и перфоратори не струват
:-D И не само те ...
dragozow - майстор
Имат и хубави машини. Аз също съм диструбутор ама не продавам всичко.
Благодаря на всички за изказаните мнения, които нееднозначно клонят към общо негативно мнение за тежките къртачи на SPARKY, а ми се искаше да е точно обратно поради няколко причини. Първо SPARKY са създали и утвърдили име на пазара, второ цената е в пъти по-ниска от тази на HILTI, MAKITA, BOSCH и други реномирани марки, където се плаща голяма част от цената заради надписа. Ако се сравнят техническите данни, са почти без разлика като мощност на ел. мотора, сила на удара и др. Друг е въпроса вече вътре как е направена машината, доколко може да се вярва на тех. данни, какви материали и части са вложени и каква издържливост ще има. И не на последно място поддръжка и цена на резервни части. Понеже не можах да намеря тази информация се обърнах за съвет към вас, хората които имате пряки впечатления или отзиви от къртачите К1640 и К2050 иначе е ясно за реномираните марки, че предлагат малко повече като качество, но на цена много по-голяма и в много случаи неоправдано по-голяма. Ще се радвам да чуя мнения и ме насочите към друга марка къртач със сила на удара над 40 джаула
dragozow - майстор
Не е вярно че са неоправдано скъпи. Мога да ти дам стотици примери. Преди две години продадох няколко машини на фирмата подизпълнител на метрото. Там се работи нонстоп, на смени. Парите са се избили още на втората седмица. Големия къртач на Спарки е копие на едно старо Хитачи(H 65SC). Този модел се прави 20 години, дизайна не е мръднал, но е много здрав и не го пипат. Та това Спарки е лошо копие. При Макита и Бош нещата стоят аналогично, даваш повечко пари и ползваш хубава машина. Ако е за цената има и доста по-евтини от това Спарки. Като търговец ще ти кажа че няма как да вземеш повече отколкото си платил. Избора и парите са си твои.

Тема "Къртачи SPARKY" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: