• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
nikolson - майстор
jekasus написа:
Някои дават 1000 за телефон, ама го ползват по-същия начин като телефон за 5 лева.
Аз в тая посока го казах. Щото някои от клещите не знам за какво се ползват. Секачките са четири броя, освен тези с извитата глава, не знам какво допълнително се прави. КоБолта, Кобрата, изолираните, чираците са ми ясни. Та исках, той като ги ползва, да направи "ревю". Аз едва ли бих купувал всичко, но нещо бих купил. КоБолта с чупеща глава отдавна е в "списъка" с желания.
guroto - специалист
Колега Rolls,аз съм електротехник и също ползвам основно комбинирани клещи и секачки на Книпекс,много са добри,но има няколко варианта и човек трябва да знае какво да вземе.Преди 3 месеца си взех от Ташев-Галвинг 1бр комбинирани клещи предвидени за най-тежки натоварвания за 58лв и 1бр секачки също за толкова,но колокото и да ги чистя няма шанс да изглеждат като нови. Като съдя по вида на твоите ти май прекарваш повче време да ги лъскаш отколкото да работиш с тях :wink:
swissmad - специалист
1...
Раздвижен ключ е и се справя успешно с развиване на заоблени гайки ... уж ...
ключа е основно за това-""За гайки и винтове с широчина от 10 до32 мм ( от 3/8 "до 1 1/4"). Самозаключване от 17 мм: без хлъзгане върху детайла. Безлуфтово захващане на винтове с шестоъгълни глави, без повреждане на главите""" или иначе казано за отвиване(завиване) на болтове,гайки и водопроводна арматура.

Не може да си дал над 60 лв. за този ключ и да не знаеш за какво се ползва!!!!!

2...
колокото и да ги чистя няма шанс да изглеждат като нови. Като съдя по вида на твоите ти май прекарваш повче време да ги лъскаш отколкото да работиш с тях
Или най-вероятно ги продаваш и си събрал комплекта да го снимаш и да се похвалиш с него!!!!!
Аз също имам някой и друг Knipex от комплекта който си снимал (за съжаление нямам толкова пари да си позволя целия комплект) а и още някой който го няма в тая снимка и мога да ти кажа ,че при употреба на тези ключове се изтриват надписите по гумените дръжки ,а твоите са перфектни като от магазина(разглеждах снимката и с увеличение-на 1-2 само не са идеални-може и да е от камерата).Не става тая работа с чистене и аз ги чистя-и то често.Повервай ми.Износва се мастилото от надписа при допира с ръцете!!!!!Айде да не ти снимам моя да видиш за какво иде реч.

3...
957,63 лева не 600
Да ги знаеш с точност до стотинки колко струват -айде де .И аз мойте като съм ги купувал знам ,че този струва 40 и...лв.,другия 60 и лв. ,ама с точност до стотинки айде бегай!!!

Не можеш да ме убедиш ,че с инструмента се работи -и то професионално!!!


Съжалявам за спама ама се издразних от това ,че ме правят на будала.По добре пиши -тези ключове са много добри отколкото -купих си ги ама не знам за какво са.

Иначе по темата -ключовете на Книпекс (Хром-ванадиева стомана, кована, маслено закалена)са много качествени и пожелавам на всеки да има възможност да си позволи да напълни домашната работилница с колкото се може повече от тях.Работя с тях и с Ротенбергер (инструмента ми е личен-т.е. купувал съм си ги поетапно) от 17 год. (и служебно и частно и лично-всеки ден) и досега не съм оставал разочарован.Единствения "проблем" който правят е когато ги купуваш- скъпички са си.

Поздрави
rolls - специалист
Не съм електротехник, макар че от време навреме и с това се занимавам. Основно се занимавам със слаботокови системи. И то основно с крайния монтаж.
Инструментите са закупени за 4-5 месеца, а това е снимка като взех последния чифт (преди 4 месеца). Сега не са в точно същото състояние.
Не аз ги продавам тия инструменти, а просто си пазя бележките.
Raptora, малките секачки, най-големите централни секачки и ония 6 в 1 си ги взех ей така от келешлък, а големия раздвижен ключ досега ми е трябвал точно 3 пъти. Може би толкова пъти и гаргите.

За това "уж" за Raptor-a - не ми се е налагало да развивам заоблени гайки.

Не съм искал да правя никого на будала, не ми е била такава целта. Съжалявам ако съм засегнал някой.

Явно единствения ми "проблем" е, че съм имал средства да си ги закупя.

Поздрави.
jekasus - майстор
rolls написа:
Съжалявам ако съм засегнал някой.

Явно единствения ми "проблем" е, че съм имал средства да си ги закупя.

Поздрави.
Жив и здрав да ги ползваш и майната им на тия, дето завиждат.
С удоволствие бих имал този комплект инструменти във куфара си.
profesionalist_wood - майстор
Джеки ще ми заемеш ли някой лев :-D че съм закъсал с дърворезбата и няма никакви поръчки,барем да си купя прахосмукачката от Лидъл :-D
a3ot - напреднал
Клещи: Книпекс и Гедоре
Отвертки :Вера, и стария Сетаформ.... от новите колегата успя да счупи 2 на една клема :respekt:
dundi - специалист
Дано не прозвучи като реклама, ако го сметнете за такава изтрийте поста. В магазина на Бринко във Варна има промоция на комбинирани 160 мм и за диагонално рязане (резачки) 180 мм по 17 лева. Просто са стар модел и дръжките им са от една прозрачна червена пластмаса. Случайно минавах оттам и влязох да ги видя, купих си резачките.
dundi - специалист
Аз си взех някои неща на Gedore от промоции на Евромаркет. Сега има една за клещи с дълги челюсти. Макар че аз ползвам такива на Топмастер и съм доволен от тях.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21

Тема "Избор на качествени ръчни инструменти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: