• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
prascho - майстор
привет,

Може ли да препоръчате производител или търговец в София на UPS. Трябва ми за помпата на парната инсталация. По спомен тя е три степенна с консумация 45/60/90W. Ще помисля и за акумулатор. Благодаря.
VLADO66 - майстор
viewtopic.php?f=10&t=23045&start=20 моя е на Техногама
prascho - майстор
Имам акумулатор 150 Аh. S100, S200 ще работят ли? Или ми трябва S400 в този случай? Не скивам цени, явно ще се ровя утре :).
kuuuuuul - майстор
S 200 струва 234лв+ транспорт, чиста синусуида звучи добре :?
pansim - майстор
Сега ако някой ми каже защо на помпата и трябва чиста синусоида? :)
Купете си обикновен ЮПС без никакви синусоиди защото:
1. Помпата не работи постоянно на ЮПС, а само аварийно т.е. много рядко и за кратко време 1-2-3 часа.

2. КПД на синусодидалните инвертори е по-ниско.
3. Цената е МНОГО различна.
Може и още да има....
kuuuuuul - майстор
Остава да дадеш и линк на 200ватов МНОГО по евтин и черпенето е от нас. :partyman:
pansim - майстор
И защо да давам цени на УПС 200ватов, като колегата има максимум 90 вата консумация???
prascho - майстор
въпросът е, че имам наличен акумулатор 150 Аh та се чудя дали малък ЮПС ще смогне да го зарежда.
kuuuuuul - майстор
И аз започнах с 90вата и взех ЮПС 150вата и след това се добавиха други консуматори и ми стана малък за парното и колекторите та сега трябва да взимам още един 200ватов.По малките обикновено са с вграден акумулатор а и 100вата са си на границата.Опитвал съм и с компютърни ЮПС –и стават но много бучи помпата и не е полезно за нея/казват специалистите/.На горе посочения цената е като на другите за които не пишат че има правилна синусоида което ме зариби и мене. :?
  • 1
  • 2

Тема "Избор на UPS?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: