• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Привет!
Приключих приятен обект и ми се иска да се обзаведа и с лентов шлайф (един от малкото инструменти, които нямам), като употребата му ще бъде ... да речем не толкова честа.
С оглед на честотата на употреба, не намирам смисъл в инвестицията в скъп и много марков такъв, затова питането не включва такива. Колебанията ми са между тези 2 модела:

http://boschbg.com/bg/%D0%BB%D0%B5%D0%B ... 0-pbs-75-a

и

http://sparky.eu/bg/powertools/polisher ... -976e.html

или ... предложение някакво?

Предимствата на Боша са в това, че е Бош ( :lol: ), че със сервиза няма да имам никакви грижи и по-висока скорост на шкурката. Тези на Спарки пък - че има електронно регулиране на оборотите, куфар, по-висока (уж) мощност на двигателя, че уж се води по-професионална техника и че сякаш е една идея по-тих... Има и регулиране на опъването на шкурката.

Та - кой би бил по-добър избор според вас?
mitko64 - майстор
Имам Спарки от по- старите модели и като недостатък бих споделил, че има една зегерка която държи контра на пружината за опъване, доста често изпада, а е на много терсене място за монтаж. Още по- кофти ако се загуби. Надявам се в новите модели да са изчистили този дефект. Иначе машината е добра,доста често я ползвам вече 7 години, само веднъж ми се наложи да я разглабям и да почистя пусковия бутон от трици.
griffin - майстор
Колега имаше бошовския шлайф и доста се е оплаквал, доколкото си спомням два пъти го кара на ремонт ако не се лъжа с изгорял ротор. Отделно беше споменал че има някакъв проблем с прахоотвеждането и редовно се задръствал и се налагало разглобяване. Според мен търси с подобна форма като боша да може лесно да се закрепва на маса по гръб и настрани. Спаркито което си посочил на мен лично ми се струва че при закрепване по гръб или настрани без някакво допълнително приспособление ще е нестабилно.
Аз имам много старо спарки с формата на боша, за 10ната години които го имам в началото само пръсна два лагера, но е възможно поради дългото седене да се е спекла греста :-D.
Chefo77 - майстор
Благодаря и на двама ви!
Грифин, Спаркито се закрепва със специална скоба. Твоят колега същия модел ли има, или профи?
shotik - майстор
На фирма DeWALT имам и съм го ползвал съвсем малко,ако те интересува ,пиши на лични.
Утре като се прибера може да направя снимки и напиша повече за него.
Andri01 - майстор
"Двоен дикиш по-здраво държи",а Чефо? Гледам и в един друг форум си задал този въпрос.:). Аз имам шлайф на "Скил",доволен съм .Е,рядко го ползвам-любителска работа.Просто занаята ми е друг.
Chefo77 - майстор
Andri01 написа:
"Двоен дикиш по-здраво държи",а Чефо? Гледам и в един друг форум си задал този въпрос.:). Аз имам шлайф на "Скил",доволен съм .Е,рядко го ползвам-любителска работа.Просто занаята ми е друг.
Е, разбира се, че държи по-здраво, нали все пак и там има професионалисти.
Скил - никога и по никакъв повод, подарък да ми е, ще го върна :lol: Шега, разбира се, но се напатих с едно вибро - толкова, че го подарих, даже нямах желанието да го продавам. Отделно, на обекта сега има един Скил 7675, който е копие на предшественика на актуалния модел на Бош и като го пуснат момчетата, се чува през 3 етажа (толкова е къщата, иначе може и по-нагоре да е). А ако имаш нещастието да работиш с него поне 20 секунди, после ушите ти пищят! Кошмар с голямо КОШ. Разбира се, далеч съм от мисълта, че всички са така, но нали знаеш като си негативно настроен към марка как е :) :)

Или пък да добавя още 100-ина лева и да се изфукам с една Макита 9911?
joroantonov - специалист
Лично за мен лентовия шлайф на Бош им е най-добрия ръчен инструмент. Зелените са си доволно здрави, и според мен въобще не ти трябва регулатор на обороти. Като ергономичност Боша е на първо място в моята класация, а съм работил със няколко реномирани марки. Скил въобще не искам да коментирам - стават само за хоби. Друго предимство на Боша е че може да свалиш дръжката за вътрешни радиуси - на Фесто не може.
ralev - специалист
Работата ти е такава че е по добре да скочиш на профито. Аз отнесох един Парксаит от лидъл не че ми трябва но е така да се намира. Казаха ми че даден за сервиз се върнал с лепенки Робърт Бош и бил като зеления бош. А и за 65лв се избива с първата работа. Но ако ще се ползва интензивно отделяш 500лв +

П.П. Ловчанлии продаваха едни Байкал от подаръците бяха на прилични цени
Chefo77 - майстор
Ралев, не е от инструментите от първа необходимост за моята работа и с оглед на това не е необходимо да е профи. Затова не ми се затварят пари в толкова висококачествен.
Преди малко бях в Баумакс, където имаше налични от двете казусни машини. Пуснахме ги - Боша е с по-малко вибрации, по-тих, определено звучи в пъти по-добре и не му падат капачките като на Спаркито :lol: :lol: И има възможност за монтаж на допълнителни приспособления, има някакви резби по корпуса отгоре.
Май май везните накланят в негова полза, ако ще е нов.
  • 1
  • 2

Тема "Лентов шлайф - Бош, Спарки или ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: