Ел. инструментите. Консумативи.
koveslav - майстор
themechanic написа:
а бе пари като че ли са кой знай колко, да сме живи и здрави!!!
Прав си,така е,но трябва да има цел в нашата борба :D Дори и целта да е само удоволствието!
bigdragon - майстор
koveslav написа:
themechanic написа:
а бе пари като че ли са кой знай колко, да сме живи и здрави!!!
Прав си,така е,но трябва да има цел в нашата борба :D Дори и целта да е само удоволствието!
КЦН
Кеф цена нямааааа...
И аз изповядвам тази религия.
Jack52 - специалист
Колеги някой знае ли относно старите резачки Дружба или Урал, кои са по-добри?! :?:
dragozow - майстор
Ако си мазохист и любител на ремонтите..
Георги Иванов(алцек) - специалист
Здравей колега,имал съм и от двата модела.Урала е по-добра защото е по-мощна от Дружбата.
koveslav - майстор
dragozow написа:
Ако си мазохист и любител на ремонтите..
........ и културист,това е твоята машина.С този вид дръжки,тези машини са предназначени само за поваляне.Хускварна и сега правят машини с такъв захват.Жизнено необходими са,когато си разкопал дупка в снега около дървото.Трябва да режеш прав,защото ако клекнеш с машината долу в снега до дебелия ствол,задушаването от тежките двутактови отработили газове ти е сигурно.За другите дейности руснаците имаха други модели,които така и не навлязоха при нас на времето.Или пък и тогава цената не ни е устройвала....
Към колегата,автор на темата-ако само ще си режеш дървата вкъщи,по-добре си плащай на някой да го прави,дори и да ти е подарък такава техника....и аз от опит го казвам.
Илчо Илиев - майстор
koveslav написа:
dragozow написа:
Ако си мазохист и любител на ремонтите..

Към колегата,автор на темата-ако само ще си режеш дървата вкъщи,по-добре си плащай на някой да го прави,дори и да ти е подарък такава техника....и аз от опит го казвам.
Дружбата гори 1л/куб и то дебели дърва,а ако са тънки...може да стане 1.5л...
Миналата година си правихме експерименти с един приятел, когото бяха ''ощастливили'' с едни дървища Ф 40-50 см, типа наряза към 1,5-2 куб и извика един с друга резачка да ги донареже(бяха 10 куб)....
Аз имам и си я пазя едно за спомен,а и ако някой ден се наложи да срежа нещо много дебело ,а не да скапя малката резачка...
Jack52 - специалист
Казват че били корави машини! Гледам цените им са горе-долу еднакви, с лек превес на Дружбата, но пък Дружбите по-често гаснели и имали проблеми... За Урал-а пък по-трудно се намирали части, иначе била по-мощна.
iivanov - майстор
Като искаш корава машина, грабвай една хускварна 3120 и бягай да събаряш гората. :-D
Bojidar_Donev - специалист
iivanov написа:
Като искаш корава машина, грабвай една хускварна 3120 и бягай да събаряш гората. :-D
Или Stihl MS 660 :supz:

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: