Ел. инструментите. Консумативи.
mitko64 - майстор
koveslav написа:
Тоя куфар за 17лв съм го отнесъл както бръмбар сламка отнася :D .Държа около шлайфа сигурно по двадесетина диска + дискове за керамика,а сега са в общ куфар с бормашината и свредлата и и тежииии и няма вече място.Добро попадение! И един въпрос към колегата Кумай: някакъв тарикатски куфар за ел.верижен трион Макита не са ли пускали?
Аз моят го държа в едно дипломатическо куфарче, барабар с Bur2-350E, BR 100E, дискове,свредла, фрезери, сигурно има 10 кила. Усилил съм закопчалките с кандахари от ски, щото веднъж си събирах карантията на улицата. За големият 230мм имам куфар на спарки- 30лв 8-[ , голуем боклук, едната закопчалка се счупи на второто отваряне. Сега на малката BR 100E и направих куфарче, комбинация от касета за рентгенови снимки, ламаринен профил 60мм за ГК и стара дръжка от куфар. Стана много яко и симпатично, като кутия за бижута. Иначе Щил имат куфар за верижен трион, но не знам електрически дали става. Доста се чудех да си взема, но 64 лв. ми е малко в повече. Ето две снимки на въпросното куфарче- самоделка.

Прикачен файл

IMG_0166.jpg

Прикачен файл

IMG_0165.jpg
Последна промяна от mitko64 на ср ное 12, 2014 9:02 pm, променено общо 2 пъти.
kalpev - специалист
Makita GA5030 e страхотна машинка, притежавам я и съм писал някъде за нея.
msotiroff, хич не се замисляй за останалите, ще си очарован от Макита-та.

Като се завърна в Сф, ще отнеса едно куфарче и аз :)
msotiroff - помощник
А доколко страната на произход е показателна за качеството на дадения модел? Защото ако във висока степен е показателно за качество, то значи, че големия Бош и Метабото са за предпочитане. Макитата е румънска(което не е сигурно; някой беше писал,че 5030 са само китайско производство), а малкия Бош даже не крият, че е китаец.
kalpev - специалист
Kumay написа:
Писал съм го много пъти и пак ще го пиша - няма никакво значение къде е сглобявана машината, а как и с какво! То и Макита преди години идваха да гледат завода в Ловеч, ама предпочетоха да направят нов в Румъния... :lol:
Казва ти го човек, на който това му е професия и е много добър в нея.
koveslav - майстор
Куфара Макита се оказа много удобен и функционален.Само ще му поотворя малко отвора на джоба за документи,за да сложа и там дреболии и ще се използва напълно рационално.Всички дискове,комплект ръкавици,предпазни очила,машината,ключа,ръкохватката се подреждат идеално,без опасност от чупене на каквото и да е при транспорт.Даже и правия ъгъл се събра.Кумай,благодаря за инфото,полезна придобивка!
mitko64 - майстор
И аз го чакам за в петък :supz: !
Тази сутрин го получих. Много ме кефи- даже с метални оси на пантите, не е с прегъване. Остава и ъглошлайфа да стане.
Благодаря, Ники! =D>
Купувал съм същия габарит куфар на Спарки за 30 лв! :shock: Не знам, тези нашите производители, ще влезат ли в час най- после.
msotiroff - помощник
И така...
В крайна сметка взех Bosch GWS 7-115 E с регулиране на оборотите, купих си оригинален предпазител 125мм за 16.50лв, както и куфар за 7 лв... Общо това удоволствие ми струваше 160 лв.
Като първи впечатления - много добри... Регулирането на оборотите си е глезотийка, особено когато се работи с пластмаса или дърво... А за тънкото тяло просто думи нямам... =D>

Изображение
koveslav - майстор
Честито,колега! Дълга и безпроблемна работа с новата придобивка.Важното е теб да те кефи и да ти върши работа.Куфара обаче на Макита е с една идея по-организиран...

Прикачен файл

Photo0379.jpg

Прикачен файл

Photo0380.jpg
Последна промяна от koveslav на ср ное 26, 2014 5:07 pm, променено общо 1 път.
ESPACE - майстор
Куфара на Макита е по организиран, защото си е оригинален. Оригиналния и на Бош-а е супер, а това е универсално менте.
Chefo77 - майстор
Аз затова моя 7-115Е си го гледам в 16' куфарче за инструменти. Събира шлайфа, предпазни очила, 10-ина диска, пад за велкро шкурки с 30-ина шкурки и камбана за шлайфане на бетон. И се затваря освен това! Този куфар е кошмар отвсякъде (без да се обиждаш).
Иначе голямо честито! Уелкъм в клуба, дето се вика :)

Тема "Помощ за избор на хоби ъглошлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: