Ел. инструментите. Консумативи.
dragozow - майстор
Хората нямат пари, това е обяснението.
koveslav - майстор
dragozow написа:
За 10 - 15 кубика дърва посочените машинки са достатъчни. Сега има го този момент че с по-мощна рязането е много по-бързо и приятно, но е свързано с пари. Повечето хора, които режат дърва за една печка не им се дават 800 - 1 000 лв за машина.
Тук си абсолютно прав,колега.Проблема на тези хора е,че като им докарат 15куб. искат да ги нарежат за два-три часа.После ги цепят цяла седмица,но въпреки това бързат- като ги гледам отстрани докато режат,все едно някой ги гони.А ако прекъсват рязането на всеки кубик-два,нацепят и след това продължат машината ще има в пъти по-голям живот и наистина ще ги слуша доста години.Обясняваш го,приемат го и следващия сезон хайде пак по старо му,"щот комшийте гледат".......
Георги Иванов(алцек) - специалист
Здравейте! С риск да се повторя ще спомена че преди 8-10 години от Метро си взех Husqvarna 135 за 520 лв. произведена в САЩ.Никога не съм купувал нещо с мисълта да си избие парите, а да ми върши работа,но машината за две години толкова работа свърши че си изби наистина парите.За този период съм сменил веднъж шина , осем вериги,и две маслени помпи.Много зависи как се поддържа машината,и най-важното работи само в моите ръце.Може би всичко е на късмет,но за любителски цели 1000 лв.за машина не е оправдано,лично мнение,не ангажирам никого.
Мой приятел си взе следващия модел мисля че беше 141 година и нещо след мен,но взе да я дава на който му поиска.И както имаме една приказка "Тръгна из село и се върна без чело " сега стои като паметник в тях,толкова пари са му казали в сервиза че не си струва ремонта,по добре нова.
jinio - специалист
Днес се сдобих с ето тази машина http://www.husqvarna.com/bg/products/ch ... ifications дано да не съм сбъркал. Пробвах я още днес, добри впечатления като за начало. Благодаря на всички помогнали ми в избора на моторния трион.
egomen66 - майстор
Не се лъжете по тези кампании.Дайте някои лев в повече , но си купете нещо истинско.ЩТИЛ са си лидери в тази област. Те предлагат много модели ,от хоби до професионални. Аз лично съм доволен от тях. #-o
koveslav - майстор
Е,не така,колега! Аз също съм почитател на Щил,но най-напред-Честито на колегата с новата машина и да му е на късмет."Най-добрата машина е новата",беше казал Форд.
dragozow - майстор
egomen66 написа:
Не се лъжете по тези кампании.Дайте някои лев в повече , но си купете нещо истинско.ЩТИЛ са си лидери в тази област. Те предлагат много модели ,от хоби до професионални. Аз лично съм доволен от тях. #-o
Щил също имат кампании. При Husqvarna има пролетна и есенна, по време на тях продуктите се предлагат с някакъв подарък и/или намалена цена. Конкретно Husqvarna 135 е отличен домашен трион.
Фитилчо - майстор
Честито колега , да си ползав с кеф и без инциденти! Внимателно с машинките , че са опасни.

Прочети книжката и в интернет как се обгрижва една такава машинка , и не на последно място не я напъвай в началото, искат си разработка :)
egomen66 - майстор
И двете машини са много хубави. Те двете фирми са си конкуренти , Което за нас си е много хубаво.Конкуренцията води до по добри продукти и конкурентни цени. Които не имал моторен трион , не знае за какво става на въпрос. За една къща- вила, първо е жената с децата , второто е моторния трион. На колегата дълги и безпроблемни години работа с машината. И........ това не е машина само за рязане на дърва. =D>
iivanov - майстор
dragozow написа:
Конкретно Husqvarna 135 е отличен домашен трион.
Но не трябва да му се възлагат несвойствени задачи , както и да се претоварва. Моторния трион и алкохола не са съвместими , защото върха на шината тръгва не накъдето трябва. Честито !

Тема "Какъв моторен трион да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: