• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 95
Ел. инструментите. Консумативи.
agj - майстор
biser80 написа:
Здравей колега.Значи ли това че Varex 162 ще работи с 3,25 без проблем?
Заслужава ли си парите като марка,цена мощност?
Ами щом на 220 В - 155Ам не стигат за работа с максималния горим електрод ,то 140 Ам ще се малко !

П.П. Един колега има Raider -180 Ам и каза че е много доволен вече няколко години си го ползва за домашни нужди и нямал никакви проблеми ! Ето ти и цените на тези електрожени! http://www.kupilisi.com/index.php?cPath=325
180Ам са напълно достатъчно за електрод 3,25 ,но щом имаш бюджет от 300лв. можеш да минеш на следващия 200 Ам за 198,99лв.
Последна промяна от agj на съб апр 02, 2011 4:27 pm, променено общо 1 път.
Kumay - майстор
На посочения адрес има троянец!!!
inspo - майстор
biser80 написа:
...Аз имам един правен преди 20 години, но е много силен и поне 50-60кг.
С него трябва да се заварява нещо много дебело,иначе направо реже.
Сега мисля да го разбия и продам на вторични,и да добавя от мен за нов по-лек и удобен за носене......

Най-лесно се разваля нещо. По трудно е да се направи.
Посъветвай се с някой който разбира, дали не може да се регулира мощността му.
Сложи му две колелца и дръжка (като куфарите) и си свиркай.
agj - майстор
http://www.zzshop.bg/index.php?l=product_detail&p=98570
А на този има ли !? Щото пък и цените са по евтини !
Последна промяна от agj на съб апр 02, 2011 5:52 pm, променено общо 2 пъти.
biser80 - специалист
inspo написа:
biser80 написа:
...Аз имам един правен преди 20 години, но е много силен и поне 50-60кг.
С него трябва да се заварява нещо много дебело,иначе направо реже.
Сега мисля да го разбия и продам на вторични,и да добавя от мен за нов по-лек и удобен за носене......

Най-лесно се разваля нещо. По трудно е да се направи.
Посъветвай се с някой който разбира, дали не може да се регулира мощността му.
Сложи му две колелца и дръжка (като куфарите) и си свиркай.

Прав си колега , но този тегне към 60кг.и когато ми трябва някъде по-далече или на 2-3 етаж нали се сещаш какъв е зор.Иначе колелца и дръжка съм му направил ,но пак си е мъка.

Колега agj тези които си дал неса лоши
agj - майстор
http://www.zzshop.bg/index.php?l=product_detail&p=98570 - Този също има превключвател 230 /400 V Гледах и на други подобни китайски електрожени има такъв превключвател обаче в характеристиката е отбелязано че са Single-phase !Пък и на колегата при покупката са му казали да го ползва само на 220 V!
Нека знаещите да кажат за какво е този превключвател?
agj - майстор
nenkolpfc написа:
Някой има ли впечатления от инверторните електрожени на GÜDE които се продават в Баумакс 8-[
Сега разгледах сайта на GÜDE - немска фирма е но ... машините ми приличат на Китайски !На кой модел си се спрял колега и колко струва ?
Разгледай машините на GYS http://gys-bulgaria.com/spip.php-page=p ... ang=en.htm ако те са по евтини от GÜDE купи си френския и няма да сбъркаш!
profesionalist_wood - майстор
Имам електрожен TELWIN от Италия MODERNA 170 около 200 ампера купих за 200 л с промоция преди 5 години от Биколаж и досега не се е развалил дори под пороен дъжд....само че няма ,,S,,-маса,тоест не е подходящ за заварки на корабни детайли или помещения от метал в каюти.Има и такива за 800-900лв.
Transporterr - специалист
UNIOR написа:
Защо , какво ми е лошото на електрожен с принудително охлаждане?
Защо е по-добре да няма?
Всъщност защо изобщо слагат вентилатори?
:?
защото когато се пести от дебелината на проводника, електрожена обичайно през повечето време работи претоварен и му е необходимо охлаждане. стопява изолацията на проводника, далече преди да му е изтекла гаранцията.иначе вентилаторите са ОК

UNIOR написа:
И до тук стигна от собствен опит като през ръцете ти са минали десетки такива . или така си чувал да се говори :?
да точно. позна от първият път
UNIOR написа:
Въпросите са риторични, не го приемай като заяждане но напоследък ми поомръзна да чувам такива "съвети" без никаква обосновка, особено като дойде някои клиент и почне да ми ги разпъва едни че така му биле казали приятели електроженисти със стаж :)
е кат са риторични значи нямат нуужда от отговори..
UNIOR написа:
въпросите са риторични и целят да се заинтересувате защо аджаба се слага това принудително охлаждане, и още нещо което се сетих пак от изказване наскоро.Защо вече всички електрожени имат термо защита?
"ние" лично сме се заитересували. сега ти се поинтересувай, и не си купувай за 140 лева електрожен за да не плачеш после..
Последна промяна от Transporterr на вт апр 12, 2011 12:28 pm, променено общо 1 път.
koleto84 - специалист
Прикачен файл:
12042011040.jpg
Също като колегата Kumay за около тези пари препоръчвам заваръчен апарат ЕР160 на Дечев Електрик.Ползвам го от около 3 години безпроблемно.Случвало са е и по 4-5 часа интензивно заваряване с 2,5 и 3,2.
Около 20 килограма е,но е малък.
За GÜDE 2-3 електрода и 10-15 минути почивка.Виждал сам да заваряват с Gude GE 145 W/A
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 95

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: