• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ел. инструментите. Консумативи.
iliya_i - майстор
нед апр 07, 2024 5:21 pmКиррил написа:
Все съм мислил, че има някакъв контрол по ISO, разни кодекси, входящ..... и т.н.т.
Внедряването на стандарти по ISO е само пожелателно. Не е задължително за никой търговец.
sstefanov - майстор
нед апр 07, 2024 3:37 pmКиррил написа:
Сега живеем вътре в ЕС...
Защо си решил, че някой трябва да мисли вместо теб? А, сетих се: така беше едно време - държавата се грижи за всичко и ти не мислиш за нищо.
Е, няма го вече това време! Всеки сам мисли, преценява и избира каквото си иска.
ivanovbg - майстор
Един мъдрец беше казал: Каквото и да избереш, след 10 години ще съжаляваш.

Така че не се напрягай толкова за избора. Важното е да направиш избор!
gogo7777 - майстор
нед апр 07, 2024 8:49 pmivanovbg написа:
Един мъдрец беше казал: Каквото и да избереш, след 10 години ще съжаляваш.
Кой е тоя "мъдрец"?
:drinkers:
Andri01 - майстор
Не,лафа е друг. Син пита баща си, дали да се жени. :
- Сине,каквото и да направиш,след десет години винаги ще съжеляваш!!
zz_stefanov - майстор
нед апр 07, 2024 12:20 pmКиррил написа:
Харесал съм си един саблен трион на тази фирма, но виждам, че дават само телефон и мейл, на сървър извън БГ. Няма физически адрес у нас.
Безчетков aкумулаторен саблен трион STAHLMAYER с 2бр. батерии 36V 8Ah.
https://kraft.bg/produkt/akumulatoren-s ... WbEALw_wcB
Безпокои ме, че при евентуална рекламация ще духам супата, и дори няма да мога да направя оплакване в КЗП.
Имате ли мнения за тази фирма?
Ако не става, препоръчайте нещо читаво, подобно, в лимит - 100-150 лв.
?????? или това?????
https://www.onlinemashini.bg/akymylator ... -20v/63051
Нямат гаранция и сервиз. Абсолютно некоректни са.
Като искаш евтино райдер, парксайд, ейнхел... те коректно си поддържат машините.
zz_stefanov - майстор
нед апр 07, 2024 1:01 pmivanovbg написа:
Ползвам резачка на дърва крафт с две батерии и съм доволен. Батериите с им хубави и държат. Малко лъжат с напрежението на батериите. Пише 36в а са 20в.
Малко лъжат или направо са излъгали.
Поне по един седмично пита къде да си ремонтира Крафта. Ще ги пращам при теб. :)
ivanovbg - майстор
Моята е тази и е купена преди година https://kraft.bg/produkt/nemska-bezchet ... -i-verigi/
Едната батерия я дадох на сина в сервиза и я ползват на гайковерт макита ежедневно вече година. Кара колкото оригиналната. Аз другата я ползвам на машинката. Нищо не се е повредило. В батериите са 10 елемента по 2ач свързани така че дават 20в. Би трябвало да е 4амперчасачаса. Та си направи сметка колко лъжат. С едно зареждане реже половин кубик клони дебели около 10см. Неудобството е, че на 4-5 среза трябва да смазвам веригата с масльонката. Има си и резервна верига, но нея още не съм я слагал. С плавен старт е.
Ся качеството може и да е спаднало, но лично за моята съм много доволен. Отдавна ми се е изплатила с работа.
hidrazin - майстор
вт апр 09, 2024 12:31 amivanovbg написа:
Моята е тази и е купена преди година https://kraft.bg/produkt/nemska-bezchet ... -i-verigi/
Ех Иванов, пак си назад с м'атриала...
И освен че нито заявеното напрежение отговаря, нито капацитета ами и не е с безчетков мотор ами с обикновен.
Да, имам я от вече близо три години и още работи ... защото за 3 години съм отрязал 30 клона.
И съм я взел с ясното съзнание че и толкова ще е използвам.
Просто за 2-3 че и 5 клона не ми се разпъва кабел за BOSCH-а... :)
Същото е и за сабления трион от темата - ако ще е за инцидентна и краткотрайна работа, би станал и тоя от KRAFT-a.

Прикачен файл:
Китайска резачка.png
Китайска резачка.png (90.97 KиБ) Видяна 457 пъти

:partyman:
ivanovbg - майстор
На моята е безчетков с плавен старт. И нея и батериите отворих да видя дали отговарят, но вътре елементуите бяха хубави и за тях им простих. Първата дето я взех я върнах същия ден, но беше друга марка точно заради мотора и че батериите бяха половината празни. Хубавото е, че нямат някакви защити по болчетата и проверката е за 10 минути.

И кажи защо държиш тоя бош дето го ползваш веднъж годишно, а си ползваш редовно ментето.

П.П. Като правихме ремонта на къщата миналата година и като почнахме да редим гипскартона по таваните от втория етаж изпуснах бошовия си винтоверт. докато стигне първия етаж по стълбите счупи дръжката от едната страна.Колкото да се разпадне спусъка и да не може да се работи с него. Ми са? Неделя? Сина вика - имам едно жълто китайче. С две батерии, леко като перце винтовертче. Давай, казвам му и в понеделник ще купим нов да довършим. Вервай ми, че до вечерта наредихме 160 квадрата с тая жълта хуйня. Батерията едвам стигаше да се завъртят всички винчета на един лист,но пък и за толкова се зареждаше. И туй жълтото още работи и ми се издигна в очите. В сравнение с бошовия винтоверт не ми се и умориха ръцете, та вечерта спокойно си пиех бирата. :drinkers:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Фирма КRAFT.BG - сигурна ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: