• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
bai_bradyra - специалист
Благодаря. :partyman: Какво можеш да ми препоръчаш в този ценови диапазон- до 200 лв.
dragozow - майстор
Все такива под всекакви марки, Black&Decker, Ikra, Homelite, Royal, Raider, Ikra, Gardena, някои от евтините McCulloch/Partner, Sparky. Общо взето все едно и също. Пластамсовото водещо колело като види зор изронва зъбите, после купуваш ново за 30-35 лв. Като го направиш два пъти все едно си си купил със съединител и метално водещо колело. Ако мислиш да режеш често със сигурност ще видиш че пластмасовото колело си е консуматив.
EDI - майстор
БОШ с късата шина - 30 см е около 200 лева.С метално колело е.
Здравейте, и аз имам трион Sparky TV 1840, ползва се сравнително малко, но вече за втори път се поврежда маслената помпа. Зъбните колела не издържат много време. Слаб елемент ли са за този модел или лош късмет съм извадил. Прочетох, че krasiorocknroll е правил някакви модификации с помпа от аквариум (не разбрах дали за този модел се отнася). Накакви други идеи за ремонт или сменяне и докато изкара.
Kumay - майстор
По всяка вероятност при смяната не е зацепена правилно към голямото колело.
Другия вариант е останали парчета пластмаса.При всяко отваряне за ремонт или почистване трябва да се мие до сухо! Останат ли парчета пластмаса - следващия ремонт е въпрос на време!
mitko64 - майстор
oysterbay написа:
Купих си Al-ko 1750/40, работи но е без шина и верига. Съвместима ли е шината с тези на другите марки? И ако да - кои бихте препоръчали?
Подариха ми едно такова, но веригата е на мотика и ще бъда благодарен ако ме упътите за диаметъра на пилата за заточване( мисля, че е 1.3 стъпката). Рових в сайта на Орегон но нищо не уточняват.
sspoko - специалист
mitko64 написа:
oysterbay написа:
Купих си Al-ko 1750/40, работи но е без шина и верига. Съвместима ли е шината с тези на другите марки? И ако да - кои бихте препоръчали?
Подариха ми едно такова, но веригата е на мотика и ще бъда благодарен ако ме упътите за диаметъра на пилата за заточване( мисля, че е 1.3 стъпката). Рових в сайта на Орегон но нищо не уточняват.
Партнер става безпроблемно на Al-ko 1750/40 ето я и в действие viewtopic.php?f=43&t=26606
STrifonov - напреднал
mitko64 написа:
oysterbay написа:
Купих си Al-ko 1750/40, работи но е без шина и верига. Съвместима ли е шината с тези на другите марки? И ако да - кои бихте препоръчали?
Подариха ми едно такова, но веригата е на мотика и ще бъда благодарен ако ме упътите за диаметъра на пилата за заточване( мисля, че е 1.3 стъпката). Рових в сайта на Орегон но нищо не уточняват.
Стъпката е 3/8 -1,3мм е дебелината на петата(това,което влиза в канала на шината),а пилата с която ще заточваш е 4мм
drill-bg - помощник
Drake написа:
И още един глас за Makita :).

Аз си купих този http://www.proshop.bg/rw/items/115MKT02 ... 4030a.html от промоцията и съм много доволен. Реже без проблем, няма спад в оборите и изобщо никакви забележки. Не че ми трябва 40см шина (моите дръвца са тънички), но за 10лв разлика просто не си заслужава. На фона на стария http://www.proshop.bg/rw/items/boschake ... ke-30.html нищо общо... даже вече не ме е яд че го откраднаха :)
MAKITA предлагат ел. триони с напречно (Makita - UC4020A) и надлъжно (Makita - UC3530A и UC4030A) разположен двигател спрямо шината. Вашият избор е за най-мощният (2000 W) и с надлъжно разположен ел. двигател спрямо шината. Вероятно този по-нов вариант модели на MAKITA се замърсяват по-трудно от стърготините и вероятно балансът на машината е много по-добър.
Аз също съм ФЕН на MAKITA и се колебая кой от двата типа /с надлъжен или напречен ел. двигател/ да си взема.
Обаче почти на 100 % се убеждавам, че надлъжното решение е най-удачно. Защото при напречното решение двигателят "тежи" наляво и сигурно ще е малко неудобно при по-дълга работа.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: