Ел. инструментите. Консумативи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 01, 2024 10:51 pmkr1100 написа:
ср май 01, 2024 10:39 amn_a написа:
ср май 01, 2024 10:09 amkr1100 написа:
...
4-5 -8 см. с акумулаторния трион за нула време. С като твоя трион щях да търкам цял ден сигурно, а и уморително качен нависоко дърво и да стържа .
Не знаеш, но надали. Личен опит от 1во и 2ро лице и то с 12левов лидълски, не реактивен като трифунския
Качи се на 4м височина на дървото, дръж се с 1 ръка и стъпила на 1 крак , а с другата търкай клона. Ако е 1 клон става , но като са много - над 10 за рязане друга песен юе запееш.
Трифоне - на снимката си стъпил на 2 та си крака . Пробвай да си на 1 крак в V -то на клона . Колко време ще изтърпиш така ?
Опа намерих снимката стр. 349 в тази тема
viewtopic.php?f=54&t=12048&start=3480
`
Забутала съм клипчето от прословутото рязане на прословутата ми череша. Човекът ми обясни, че му е по-добре, което може с триона. Вече забравих защо... Аз тогава снимах, когато не ме ангажираха с подпиране на едно въже... kr1100, предполагам има значение на 30 или на 130 си на дървото, работа ли ти е или кеф...
емовлаха - специалист


Против падане от 4м. без батерия и бензин. Покръква си оператора лежерно и кат са присети резне някой клон :) Е, ся някой клон може да ви обрули ушите :)

За поваляне ей това или Трифон да покаже Катана :)

kr1100 - майстор
ср май 01, 2024 10:30 amSvetoslavoff1 написа:
Kr1100, много полезно мнение, благодаря!
То за такава "въшка" да сложат и мазане, явно излишен лукс им се е видяло, но може и да има модели.
Дано се включат и други горди собственици :) на такава играчка, че да е по-информиран евентуалният ми избор.
Тази седмица в Кауф а има за 80 пари Акита акумулаторна. Като марка е боклукчива и не я препоръчвам
hidrazin - майстор
чет май 02, 2024 10:33 amемовлаха написа:
Против …
Ама за това и пари ли искат?
Вероятно котайците го добавят към някоя поръчка като бонус.
И после да се чудиш де да го криеш…
Да не те бие жената или да не види комшията и да ти се смее…
:partyman:
Krasi_S - специалист
ср май 01, 2024 9:45 amSvetoslavoff1 написа:
Имам въпрос за малкото братче на резачките и трионите - т.н. акум трион за клони, aka акум. кастрачка, които са умалена версия верижен трион с шина 10-20см. Тa ако сте си заприходили такава и я ползвате, моля споделете мнения, препоръки.
Благодаря!
Имам ето ТОВА, купувано за 150 пари от Практикер с 4Аh батерия. Гледам, че вече предлагат само безчетковия вариант, който е по-скъп.

Предимства: има много добър баланс, много добре ляга в ръката и не ме уморява при дълга работа. С доста по-висока скорост на веригата е сравнено с други китайчета, което дава производителност. А това има значение, когато си на криво място. Батерията е 4Аh и издържа няколко часа рязане - е не постоянно разбира се, все пак има слез, качи се, резни, премести се, пак резни и т.н.
Недостатъци: няма автоматично смазване на веригата. А познайте колко пъти съм слязъл за да смазвам, след като съм се качил веднъж на дървото. Колкото изкара :-D . Черния предпазител над веригата си замина още на първия час.

Като цяло за мен си заслужва. Реално е един винтоверт с приставка. Досега си кастрех овошките с един саблен трион, но с това процеса се ускори доста. Понеже съм пробвал и други модели, за мен този с 10см шина е най-удобен. Допълнително си взех резервна шина и верига. Въпреки, че няма нужда засега. Оказа се, че шина и верига Щил са по-евтини от оригиналните на Райдер :shock:
Svetoslavoff1 - майстор
Благодаря за изчерпателния и полезен поне за мен пост!
Да, поскъпнал е и вече върви към 200 пари. Това за 4-те часа работа - клъцни, слезни, качи, клъцни ме устройва. В този ценови диапазон има машинки и с мазане, та продължавам да се триумя. Ама нали мина есенно-зимното рязане на овошките, та има време за мислене.
kr1100 - майстор
чет май 09, 2024 10:20 amKrasi_S написа:
....Оказа се, че шина и верига Щил са по-евтини от оригиналните на Райдер :shock:
Райдер прехвалена марка с големи недостатъци и то от кирливи евтини решения.

Вчера RDP EBC 07 му се скърши дясната част на кормилото. Ал. тръба ф19 мм , тънкостенна 1,4мм . И на тази тръба ф 19 мм да направиш отвор ф10мм за да излезе кабела оттам към ел.двигателя Отвора е на няма и 20мм от черупката скоба за стягане на 2 те части на кормилото. Получава се осукване и започва цепена на тръбата... Срязване и скъсяване на дясна дръжка/ вътре набих ал. дебелостенна тръба ф 16 в ++ /и извеждане на кабела от PVC ръкохватката. Разпука се предпазния щит около главата.
Пера с проволка ф 3мм и ал. глава. Иначе голям звяр е коси висока и дебела трева на която се тормози Хуска / тревата се увива около главата/.
hidrazin - майстор
чет май 09, 2024 11:14 amSvetoslavoff1 написа:
Да, поскъпнал е и вече върви към 200 пари.
Тази цена е ужасна. Още 2021-ва взех тази - 8 инча дъска (около 20 сантиметра), с две батерии и зарядно.
Цигарената кутия е за представа...
Цена около 100 кинта с доставката от Чехия за 10-тина дена.
А сега онези играчки с 10 санта дъска с две батерии са около 50 кинта заедно с доставката.
Между другото и 10 санта стават за кастрене.
Аз малко се изсилих като взех 20 сната дъска но реже с лекота и дървени греди 100х100 мм, дъски и изсъхнали стволове на дървета до към 30-тина сантиметра.
И даже се учудих колко много изкарва китайската батерия. (Зарядното не е бързо но батериите са две, друредови.)

Прикачен файл:
104.jpg

:partyman:

P.S. Ама бензиновата резачка има повече приложения:
Прикачен файл:
Резачка.jpeg
Резачка.jpeg (70.18 KиБ) Видяна 247 пъти
Svetoslavoff1 - майстор
чет май 09, 2024 10:41 pmhidrazin написа:
чет май 09, 2024 11:14 amSvetoslavoff1 написа:
Да, поскъпнал е и вече върви към 200 пари.
...

P.S. Ама бензиновата резачка има повече приложения:

Резачка.jpeg
Жестока снимка!
Без капка ирония, но шапка ти свалям как намираш такива бисери, та усмихваш деня ни!
hidrazin - майстор
пет май 10, 2024 9:34 amSvetoslavoff1 написа:
Без капка ирония, но шапка ти свалям как намираш такива бисери, та усмихваш деня ни!
Е то затова са форумите и не може да се говори/пише само за работа.
Когато човек се усмихне и работата е по-лека, и денят е по-приятен. :)
По темата - по нашия край дворовете са масово по декар.
Колко дървета да има за кастрене в декар двор с къща?
Голяма част и от акумулаторните китайци ще се справят.
Все пак говорим за малко, домашна и любителска работа.
Ся ако някой има декари с овошки бирата е друга...
:partyman:

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: