Ел. инструментите. Консумативи.
Линк към подобно изделие?!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 01, 2024 9:53 amТрифон П.Трифонов написа:
Линк към подобно изделие?!

https://www.emag.bg/verizhni-trioni/fil ... -v-14440/c
Скоро коментирахме подобна чудесия.
Преди около два месеца ми подариха такова нещо. Не успях да скрия....
Препоръчах да бъде върнато в срок. Загубата щеше да е по малка, според мен.

Не съм го ползвал, естествено. Сглобих, натиснах няколко пъти спусъка и до там.

Трионът, с който работя, е в пъти по лек, бърз и качествен.
https://stayaliveshop.com/%D0%A2%D1%80% ... 0-HAND-SAW
Споделям го и заради бако.
kr1100 - майстор
ср май 01, 2024 9:45 amSvetoslavoff1 написа:
..Имам въпрос за малкото братче на резачките и трионите - т.н. акум трион за клони, aka акум. кастрачка, които са умалена версия верижен трион с шина 10-20см.
Тя ако сте си заприходили такава и я ползвате, моля споделете мнения, препоръки.
Имам ЛИДЛ -ско от миналата година 20V. Върши работа, рязъл с клон и с дебелина 10 см.
Недостатъци :
1. няма резервоар и помпа за смазване на веригата. Има масльонка за накапване на веригата с био боклук , който веднага махнах/ запича адски звената на веригата и зъбчашката на шината. Поисле киснене в бензин или нафта и раздвижване.С Био боклука беше и разтегателния ел. трион кастрачка пак от ЛИДЛ/.
2. С бързо обтягане - т.е. с бързо разхлабване на веригата е . 3-4 сряза и проверка на веригата за разхлабване - голям недостатък .
П.П. Хидрата си беше купил подобен с 2 батерии, май и резервна верига :?

П.П. Трифоне и едното и другото си имат предимства и недостатъци. Пр. миналата есен окастрих яко висока синапка и то с дебели клони 4-5 -8 см. с акумулаторния трион за нула време. С като твоя трион щях да търкам цял ден сигурно, а и уморително качен нависоко дърво и да стържа .
Svetoslavoff1 - майстор
Kr1100, много полезно мнение, благодаря!
То за такава "въшка" да сложат и мазане, явно излишен лукс им се е видяло, но може и да има модели.
Дано се включат и други горди собственици :) на такава играчка, че да е по-информиран евентуалният ми избор.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 01, 2024 10:09 amkr1100 написа:
...
4-5 -8 см. с акумулаторния трион за нула време. С като твоя трион щях да търкам цял ден сигурно, а и уморително качен нависоко дърво и да стържа .
Не знаеш, но надали. Личен опит от 1во и 2ро лице и то с 12левов лидълски, не реактивен като трифунския
dragozow - майстор
https://www.argo-market.com/Products/Details/170
Аз продавам доста такива. Бях продал на един приятел и ходихме на селото му да работим, та рязах едни джанки с него, върши работа, но едно наум с такива, трябва да се държи здраво и не е играчка.
ср май 01, 2024 10:09 amkr1100 написа:

П.П. Трифоне и едното и другото си имат предимства и недостатъци. Пр. миналата есен окастрих яко висока синапка и то с дебели клони 4-5 -8 см. с акумулаторния трион за нула време. С като твоя трион щях да търкам цял ден сигурно, а и уморително качен нависоко дърво и да стържа .
Не си опитвал, затова мислиш така. Джаджата е за професионално ползване. В много случаи го ползвам вместо едноръката злобарка- MS 150.

Кака, за него катеренето е едно, за мен е друго.
С трион или с машина ще ми е по удобно кастренето?

Едно е половин килограм, съвсем друго са няколко килограма.
При поваляне отгоре надолу е друго нещо.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср май 01, 2024 11:27 am, променено общо 1 път.
Svetoslavoff1 - майстор
ср май 01, 2024 11:07 amdragozow написа:
https://www.argo-market.com/Products/Details/170
Аз продавам доста такива. Бях продал на един приятел и ходихме на селото му да работим, та рязах едни джанки с него, върши работа, но едно наум с такива, трябва да се държи здраво и не е играчка.
Благодаря за линка!. Да, забравил съм да сложа играчка в кавички. Иначе се старая да не подценявам инструмента, с който работя, че както се казва - и малките камъчета могат да обърнат колата.
kr1100 - майстор
ср май 01, 2024 10:39 amn_a написа:
ср май 01, 2024 10:09 amkr1100 написа:
...
4-5 -8 см. с акумулаторния трион за нула време. С като твоя трион щях да търкам цял ден сигурно, а и уморително качен нависоко дърво и да стържа .
Не знаеш, но надали. Личен опит от 1во и 2ро лице и то с 12левов лидълски, не реактивен като трифунския
Качи се на 4м височина на дървото, дръж се с 1 ръка и стъпила на 1 крак , а с другата търкай клона. Ако е 1 клон става , но като са много - над 10 за рязане друга песен юе запееш.
Трифоне - на снимката си стъпил на 2 та си крака . Пробвай да си на 1 крак в V -то на клона . Колко време ще изтърпиш така ?
Опа намерих снимката стр. 349 в тази тема
viewtopic.php?f=54&t=12048&start=3480

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: