Ел. инструментите. Консумативи.
Щайгаджия - специалист
Днес обикалях и най-евтиният,който намерих беше 45лв.Като за хоби инструмент с който ще правя три ряза на месец,мисля че не е разумно да купувам нещо за стотици левове.Но от друга страна може ли нещо за 45 лв. да върши някаква работа.Китаиски е,няма марка,1200ВТ,4500 оборота,160мм диск.Прочетох всичко във форума за този тип инструмен,та вие как мислите -дали няма да има пластмасови предавки,или пък знам ли.Нямаше с какво да го снимам,за да го покажа(12м гаранция!).Или да дам още толкова и да взема нещо от хипермаркетите с 24м гаранция?
housedoktor - майстор
Мисля ,че е добро за целта.Аз мразя ментаците ,но когато се случат могат доста да изкарат.Пък и нали имат гаранция?
Щайгаджия - специалист
А дали 160мм диск ще има достатъчна периферна скорост и с подходящ диск да не кърти дразнещо?
Carpentercho - напреднал
Здравей,дори и по скъпи мисля,че ще е най-добре щи ти послужи от хипермаркет купен,защото според мен не могат да си позволят да продовот боклуци.На твое място така бих постъпил :-D .Не се правя на специалист,защото скоро няма да съм :-D ,но това е моето мнение,ако на някой не го одобрява-sorry :sad: :lol:
Щайгаджия - специалист
Благодаря,аз нали затова пиша-да обменим мнения и мотиви съответно
housedoktor - майстор
Е трябва да приемеш ,че за тези пари получаваш толкова,а иначе диска който ползвам на моя циркуляр е 2 пъти по скъп от този,който искаш да вземеш.....А за качеството ня ряза диска е от по-голямо значение ,отколкото машината
Щайгаджия - специалист
Мислиш ли че с тази машина и с един прилично добър диск ще се получат задоволителни резултати(това ми е хоби,а не доход,та най-много аз да си се смея на себе си )А че качеството има цена....естествено.
Niky77 - специалист
И за 45 и за 90 лв, все са боклуци! И не се лъжи, че като го продават в хипермаркет с 24 месеца гаранция ще е стока. Ще направиш няколко ряза и ще започне едно ходене по псевдосервизи....! И ще падне едно мотане -" няма проблем, ама нямаме части, ще чакате малко" и т.н. докато ти писне и го изхвърлиш.Съвета ми е дай малко повече пари и вземи Спарки!
housedoktor - майстор
Щайгаджия написа:
Мислиш ли че с тази машина и с един прилично добър диск ще се получат задоволителни резултати(това ми е хоби,а не доход,та най-много аз да си се смея на себе си )А че качеството има цена....естествено.
Просто ти трябва късмет ,при ментаците не се знае какво ще случиш,но мисля че да
gorgidanchev - специалист
Всичко е до късмет.Имам едно райдерче ако знаете колко пъти запушва и все работи.Странно но факт. :-D

Тема "Ръчен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: