Ел. инструментите. Консумативи.
gaspar - напреднал
Каспер благодаря ти.Вече взех ре6ение - ще взема Макита.Този избор е поради: цената.Машината я взимам за лични нужди,а не да работя с нея и цената при едни и същи показатели(почти едни и същи)ме наведе на това решение.При други обстоятелства бих избрал Боша-по-добтр ни стои в ръката и ми се стружа по-добре балансиран.Кажете ми само от каде да го взема(около Люлин) за 330лв?А колко е HR2470T????Каква е уловката за тази цена 330лв?!?!?
mladkal - майстор
Като фен на BOSCH (нема лош - царя на електириците) бих заложил на METABO..... Имам този KHE 32 и е супер и при интензивна работа и при любителска е супер, а на http://www.ereplacementparts.com/metabo ... _9025.html му има пълното описание за обслужване, кое къде, как... Сигурен съм, че и по-малкото му братче за любетелски цели, домашен майстор ще се предстви екстра...

Парите ги даваш ти, избора правиш сам...Макита е хубава марка, но все още със слаба сервизна база...Цените като цяло на тази марка са високи -все още в БГ. Харесвам и DeWaltq, но за тях същото...За millawkee нямада говоря, щото пък тия са съвсем неизвестни в нашата Родина...


Желая успехи и наслада от направената покупка.. Нека техниката ти служи вярно и те радвадълго време...

ПП. не забравяй да я профилактираш - удължаваш живота! :)

Честит празник!
PIP - майстор
Kasper написа:
Първо за Бош:
2-26 е модел на 2- години незнам как някой работи с него 8 години. Ако говорим за 2-24 - модела е класика, но от 2 години не се продава и е светлинни години по здрав от 2-26. За да направят по-голям удар машината е "изпържена" и розликата спрямо 2-24 си личи веднага. Не ме разбирайте погрешно но 2-26 изобщо не е лоша машина, никога обаче няма да изкара 8 години работа ... ако ще и 5 г. гаранция да има.
Доста високопарно, но не е истина :evil: Моя 2-26 е на 5 години.
gaspar - напреднал
Кажете ми само от каде да го взема(около Люлин) за 330лв?А колко е HR2470T????Каква е уловката за тази цена 330лв?!?!?
ivanov6600 - специалист
Имам точно такъв Бош от 5 години, толкова много пробиване, къртени и падания от стълби е преживял, че незнам как още работи. Машината е перфектна и няма грешка, загрявал съм го до такава степен, че прокапа смазка и още рабити безотказно. Сега си взех още един и сега има два, тормозя ги здраво и са много добри. Единствен недостатък ще изтъкна е цената 564лв.
marian1 - майстор
Много странно,до сега гледам тук никой не написа Хилти,или ДиВолт? Нямаш инфо за такива машини ли,или пари за първо качество?Странното е и че тук е пълно с майстори а никой и дума не е обелил....е от мен да знаеш,всички които си си избрал са на опашката след ДиВолта и Хилти,нищо че тук малко ги ползват,питай работници на запад и отатък голямата вода с какво работят-това е машина за цял живот!....
Тани - модератор
marian1 написа:
Много странно,до сега гледам тук никой не написа Хилти,или ДиВолт? Нямаш инфо за такива машини ли,или пари за първо качество?Странното е и че тук е пълно с майстори а никой и дума не е обелил....е от мен да знаеш,всички които си си избрал са на опашката след ДиВолта и Хилти,нищо че тук малко ги ползват,питай работници на запад и отатък голямата вода с какво работят-това е машина за цял живот!....
Ти каква кола караш? Не само покупната цена е от значение. Важен е и сервиза и цената на ремонгите.
ivanovrg - специалист
е аз съм от тези,дето работят тна запад

точно за хамардрил не харесвам нито хилти нито деволт

деволт за винтоверти да,супер са
хилти за по големи къртачи и шот гън са супер

но точно за хамардрил предпочитам МАКИТА
mladkal - майстор
marian1 написа:
Много странно,до сега гледам тук никой не написа Хилти,или ДиВолт? Нямаш инфо за такива машини ли,или пари за първо качество?Странното е и че тук е пълно с майстори а никой и дума не е обелил....е от мен да знаеш,всички които си си избрал са на опашката след ДиВолта и Хилти,нищо че тук малко ги ползват,питай работници на запад и отатък голямата вода с какво работят-това е машина за цял живот!....
Написъл съм и за Makita i za De Walt и аз milwaukee, но явно, колега, четеш "диагонално" :)
tsvetelincho - напреднал
Е, аз имам и Хилти и ДеВалт и мога да кажа,че след 8 години работа ДеВалта накрая се скапа(говоря за три килограмова машина с вертикален мотор SDS plus)и няма да го ремонтирам направо си купувам нов.Не искам да правя някакви сравнения с марки които не съм използвал,но като ергономичност,работа с една ръка и къртене нон стоп в каквото там има за къртене на обекта ДеВалта го препоръчвам на всеки,който му се дават 540лв за машина.Имам и HILTI Te16C-моето лично мнение е че това е една прехвалена марка която има само един плюс това е ,че пробива бързо,откъм къртене в тухла или каквото там трябва да се кърти си е ....абе нищо особенно,само дето струва една капа пари и още толкова за ремонт,разбирам и тези die-hard фенове на Хилти дето разправят нагоре и надолу каква невероятна машина е Хилти, един съвет купете си машина която да си изкара парите за максимално кратък период,защото не се знае кога ще ви я откраднат или ще се потроши.Колкото до гаранциите,то повечето профи марки са направени да изкарат гаранцията,това е разбираемо...

Тема "Перфоратори Makita-Bosch-Metabo" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: