Ел. инструментите. Консумативи.
gaspar - напреднал
Колеги предстои ми закупуване перфоратор.За сега се колебая между:

Makita - HR 2470

Bosch -GBH 2-26DFR

Metabo -KHE 28 Plus

Други не ме интересуват.
Като технически данни ги знам.Моля споделете наблюденията си за моделите
sanders - специалист
Те са в различен ценови клас. Боша е по-здрав но е доста по-скъп.
Ако имаш ограничен бюджет избери Макитата. Доказана машина.
Метабото изобщо не го мисли при такава конкуренция :)
2-26 класика в жанра :)
skrijo - специалист
От тези , които си изброил Bosch .
ivanovrg - специалист
макитатат е много по здрава и издаржлива от боша
макитата работи много по добре от боша(удря по силно,по малко загрява,вибрира по малко)
(мое мнение от дълга практика)
sanders - специалист
Мисля, че малко пресилено се изказа против боша. Макита 2470 е мн добра - да. Но не можеш да кажеш, че е по-добра от боша. Според мен 2-26 дфр е машина заслужила уважение. Имам познати, които вече 8 години работят с такава машина без да има проблем дори минимален. Проблема е че тези 3 машини не са в един ценови клас. За цената си Макитата е най-добрата оферта. Друг въпрос е ако човека има излишни 200лв :)
Със сигурност няма да се прецака относно качеството на машината.
Просто ще плати 200 повече за нещо, което го има и на 320 :)
gaspar - напреднал
Макита и Бош имат ли международна гаранция?
skrijo - специалист
Като регистрираш боша ти дават 3 години гаранция . Не знам да ли е международна .
sanders - специалист
По принцип са задължени да ти признаят гаранцията. Имаш право да ги съдиш ако не я признаят. Да даваме гаранция и за Макита и за Бош.
Гаранцията е международна на Боша и Макитата със сигурност. Не знам Макита България как ще реагират ако има занесеш машина купена от другаде. Тука в България всичко се изкривява.
Kasper - специалист
Първо за Бош:
2-26 е модел на 2- години незнам как някой работи с него 8 години. Ако говорим за 2-24 - модела е класика, но от 2 години не се продава и е светлинни години по здрав от 2-26. За да направят по-голям удар машината е "изпържена" и розликата спрямо 2-24 си личи веднага. Не ме разбирайте погрешно но 2-26 изобщо не е лоша машина, никога обаче няма да изкара 8 години работа ... ако ще и 5 г. гаранция да има.

Метабо:
И по-смешна машина от нея може да има но човек ако е решил за се повесили и на Метабото може да се посмее. Питайте защо след като поработите 20 мин. на корпуса може да пържите яйце - точно толкова се нагрява - Киров "Ми при тези модели това е нормално." Все едно някой да ми обясни че автомобила може да се кара постоянно на 120 градуса загрял - нали смазката става на боза вътре....

Makita:
Може и да им се иска, но никога няма направят машина по-издържлива от HR2450 - притежавам 2 бр. това са бойци от класата на BOSCH 2-24, по с по-голям удар и по-малко вибрации в ръкохватката.
Новят модел HR4270 - не изглежда лошо но не му вярвам достатъчно...

Извод избираш Боша или Макитата - първо сервиз навсякъде и не зависиш от вноса на резервни части на Киров - за Метабо те са единствен вносители като го закъсат с части чакаш по 1 месец да внесат необходимият ти чарк!

Макита е с 2 години горонция за физически лица и 1 година за фирма - макар че според закона са длъжни да осигуряват 2 г. за всички още им минават номерата ама ще видим до кога!
Боша е с 3 години гаранция!
НО..... гаранцията покрива заводски дефекти т.е. пуктати части или заводски дефекти, не износвания предизвикани от нормална експлоатация и това е за всички производители т.е. ако ще и 10 г. да ти дадат като ти свършат четките или ти заминат лагерите - плащаш!

По въпроса за извън гаранционното обслужване:
Бош и Метабо - ГОЛЯМА БРАДВА - 120 лв. тръбата на перфоратора - сменя се на 3 тата година (при интензивно използване)
Макита - 80 лв. Макита е с по-евтини четки изобщо сервиза там е доста по-достъпен.
И все пак всеки си рашава сам а и Макита също имат доста "бисери" - HR2810 и HR3200 - безбожно скъпи - не съм проверявал за цена на консуматива на SDS plus машина с цена 1200 лв. ... "Аре нема нужда ..."

Тема "Перфоратори Makita-Bosch-Metabo" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: