trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Чет Авг 28, 2014 9:08 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Апр 10, 2010 7:52 am 
специалист

[quote="gaspar"]Кажете ми само от каде да го взема(около Люлин) за 330лв?А колко е HR2470T????Каква е уловката за тази цена 330лв?!?!?[/quote]

За Люлин не мога да помогна, че не съм от София .... :lol: ! Разликата между 2470 и 2470Т е бързата смяна на патронника т.е. патронника не е с опашка SDS plus, а направо се "нанизва" върху тръбата на машината - по-здраво е закрепването и луфтовете не се влияят от износването на тръбата на машината (закрепването е от външната и страна) - малко грубо обяснение ... но ... за друго не се сещам!
По въпроса за уловката - НАЙ-НАКРАЯ от Макита се сетиха че не може една машина в Англия да струва 5 лв. а в България 50! HR2470 преди 2-3 години струваше по каталог 449 лв. ако не се лъжа ама не питай на колко се родаваше - в 5 магазина влизаш и във 5-те различни цени от 389 - 429 лв. Свалиха му продажната цена на 379 или 369 не помня и в акция с различни комплекти се продава от 339 до 369 - според мен доста по-реална цена!

П.П Може и наистина да бъркам за БОШ-а че модела не е точно от преди 2 години ... поне на мен ми се струва, че е доста по-нов ... стават грешки и 2-24 наистина е по-добър от двата. Междудругото май в момента 2-26 е в някаква промоция, но пак е със 100-ина лв по-скъп от Макитата. Едната е с уред за откриване на кабели при това по-читавия от двата на BOSCH и за да не уцелиш "нещо" :-D може и да провериш!
Още нещо за магазин в Люлин ... защо не си го купиш с безплатна доставка през интернет пиши в google модела и ще ти излязат поне 10 магазина - гаранцията важи без значение от къде си го купил а сервизи и дистрибутори има на сайта на makita - www.makita.bg избираш сервизи от там на картата София и под нея ти се отварят сервизите, като е написано кои от тях имат магазини - според мен всички продават ... остава да позвъниш по телефоните и да провериш кой държи промоцията 339 лв. с подарък свредла ... УСПЕХ!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 13, 2010 5:12 pm 
напреднал

И така.Вече имам около 30 дупки с макитата.Страшна машина!!!Пробих панелка с 14-ка без усилие :) .много ме радва.Мисля,че не съм сгрешил с избора!Ако се колебаете -това е изборът.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 11, 2013 8:53 pm 
специалист

А какво е мнението ви за ПЕРФОРАТОР MAKITA HR2450 PRO 780W ? http://prodavalnik.com/makita-hr2450-78 ... -i20837377

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 11, 2013 9:46 pm 
специалист

Реалната му цена е 359лв
И тва е Markita :lol:
Няма евтино аз се уверих в това, бях като теб преди около година с избора на перфоратор, викаш ще пазя ще правя, ама не става.Взех един райдър уж много силен къртач и хоп изгоря.
От както си взех красивия 2-28dfv проблеми нямам, дупчих последователно около 10дупки в бетон бургия 16 hawera четириглава и загряване минимално.Страхотна машина. :)

http://тримери.naedro.eu/el_instrumenti/perforatori_replika_bosch-2-26.html
Тва го плюят и един познат си взе, вътре е пластмаса и некачествен метал, ама може да си изплати парите.Чух че хора, който слагат изолация ги купували като луди. :)
Ако си толкова ограничен финансово може да го пробваш. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 12, 2013 7:34 am 
специалист

Това значи ли че не си струва да речем колкото райдер или енхел ? Защото цената на тях е горе -долу такава !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 12, 2013 7:57 am 
специалист

Перфоратор за 100лв.Няма какво толкова да се учаква, там където се правят райдъри се правят и тези.
Помисли си че го продават с печалба има вносител и всякакви такива неща.Дори не е известно колко са платили на китаеца.
Щом ще се мяташ на такива поне вземи репликата на боша.Май е по здрава...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 12, 2013 10:22 am 
специалист

ferrari4456 написа:
Реалната му цена е 359лв
И тва е Markita :lol:
Няма евтино аз се уверих в това, бях като теб преди около година с избора на перфоратор, викаш ще пазя ще правя, ама не става.Взех един райдър уж много силен къртач и хоп изгоря.
От както си взех красивия 2-28dfv проблеми нямам, дупчих последователно около 10дупки в бетон бургия 16 hawera четириглава и загряване минимално.Страхотна машина. :)

http://тримери.naedro.eu/el_instrumenti/perforatori_replika_bosch-2-26.html
Тва го плюят и един познат си взе, вътре е пластмаса и некачествен метал, ама може да си изплати парите.Чух че хора, който слагат изолация ги купували като луди. :)
Ако си толкова ограничен финансово може да го пробваш. :)
Как позна ,че е менте ? Макитите не ги познавам. Същия има и Щил -ка дето си личи от 100км че е менте. Има и един перфоратор бош дето си е почти 1 към 1 с истинския.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 12, 2013 10:47 am 
специалист

Не знам как да ти отговоря.Просто съм 1000000000000000% че е Markita или нещо такова.
Перфоратора нов е 359лв.Тук се продава за 100лв като е чисто нов.Човека продава от профила си още много китайски работи.Електрожени и генератори.Човека има и сайт които няма да коментирам.

А само по повода че се продава за 100лв ,като цената при вносител е 359лв не ти ли говори нещо?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 12, 2013 4:29 pm 
специалист

ferrari4456 написа:
Не знам как да ти отговоря.Просто съм 1000000000000000% че е Markita или нещо такова.
Перфоратора нов е 359лв.Тук се продава за 100лв като е чисто нов.Човека продава от профила си още много китайски работи.Електрожени и генератори.Човека има и сайт които няма да коментирам.
А само по повода че се продава за 100лв ,като цената при вносител е 359лв не ти ли говори нещо?

Демек ако го беше пуснал на 250 нямаше да го познаеш че е менте? Други признаци няма ли?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 12, 2013 5:35 pm 
специалист

Да съм казал случайно това???
Ти ми викаш не разбирам и ти казах нещо просто виж му поне цената и помисли.

Виж му пластмасата и виж му изработката, ако си виждал на живо макита ще разбереш.Някой неща по патронника и превключвателя на режимите.
Спирам до тук.Не знам какво искаш да постигнеш.

Като си твърдоглав да това е хубав перфоратор и на човека, който ги внася му трябват пари. :)
Купи си го и няма да имаш никакви проблеми.
Аз съм един голем тъпанар че си купих бош за 500лв :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 12, 2013 6:51 pm 
специалист

ferrari4456 написа:
Да съм казал случайно това???
Ти ми викаш не разбирам и ти казах нещо просто виж му поне цената и помисли.

Виж му пластмасата и виж му изработката, ако си виждал на живо макита ще разбереш.Някой неща по патронника и превключвателя на режимите.
Спирам до тук.Не знам какво искаш да постигнеш.

Като си твърдоглав да това е хубав перфоратор и на човека, който ги внася му трябват пари. :)
Купи си го и няма да имаш никакви проблеми.
Аз съм един голем тъпанар че си купих бош за 500лв :wink:

Просто искам да разпознавам ментетата. А ти нищо конкретно не каза. На живо може и по лесно да е , ама така по снимките ми е трудно да кажа ,че е менте.
Какво му е различното на превключвателя ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 12, 2013 7:18 pm 
напреднал

Конкретно на този няма точка на "и"-то на makIta. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 12, 2013 7:53 pm 
специалист

patologa_ds написа:
Конкретно на този няма точка на "и"-то на makIta. :)

Мда - ето нещо конкретно - не бях забелязал. Дръжката ми се стори по различна - струва ми се че липсва надписа макита от вътр. страна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 12, 2013 9:10 pm 
специалист

При макитите - разбрахме , обаче ква е разликата между двете тук http://prodavalnik.com/perforator-bosch ... -i21537597 и тук http://prodavalnik.com/bosch-gbh-2-26-dre-i21553431

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 12, 2013 9:18 pm 
майстор
Аватар

Такъв инструмент не се купува от продавалника, има си специализирани фирми, хипермаркети, дето дават гаранция. Тия от продавалника чакат някоя балама да се хване на "въдица"-евтино, в 99% е менте, особенно ако е чисто нов, неизцапан.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 12, 2013 11:02 pm 
майстор
Аватар

big_death написа:
При макитите - разбрахме , обаче ква е разликата между двете тук http://prodavalnik.com/perforator-bosch ... -i21537597 и тук http://prodavalnik.com/bosch-gbh-2-26-dre-i21553431

Ами най-малкото - на единия пише "hammer", на другия - "boschhammer" В добавка на първия всеки момент ще му падне накриво залепения "S". На втората снимка от първата обява леко са разменени местата на някоя и друга буква ( :lol: :lol: ). Забележи, че първата снимка е на различна машина от тази на останалите 4 :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 13, 2013 12:03 pm 
специалист

Разменените букви и разликата в кабелите са най лесните ориентири. На живо още повече си личи.
Серийния номер си излиза по специализираните сайтове в повечето случаи. Аз в продавалника имам няколко обяви на чисто нови машини бош - що да не се пазарува от там ? Вървят си - който разбира веднага ще ти каже кое е менте и кое не. На новите машини има по 3-4 книжки вътре така ,че ако липсват - още 1 признак ,че може да е менте. Ако си лаик и няма кой да ти помогне - в специализираните магазини. И да знаете , това не са Практикер и Бриколаж :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 18, 2013 7:34 am 
майстор
Аватар

Ето на какво разминаване се натъкнах:
http://www.makita.bg/bg/products.html?p ... gory_id=21
http://www.makitauk.com/product/drills/ ... -240v.html
Енергия на удара 2.4j срещу 2.9j :? :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 18, 2013 7:41 am 
майстор
Аватар

nikolson написа:
Ето на какво разминаване се натъкнах:
http://www.makita.bg/bg/products.html?p ... gory_id=21
http://www.makitauk.com/product/drills/ ... -240v.html
Енергия на удара 2.4j срещу 2.9j :? :shock:

2 различни метода на измерване на удара. 2470 в единия каталог беше 3 джаула, в друг 2.4 (по спомен) точно заради различния метод. Този метод с по-малкия удар е по-новия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 22, 2013 10:32 pm 
специалист

Колега не гледай само силата на удара,както и перфоратори втора ръка цените не са им толкова по-ниски,че да си заслужават.Аз минах по твоя път за избор и разглеждах разни екзотики,но за в България си остават добър избор Bosch Makita и spaky и трите марки са с развита сервизна мрежа като първите две са с 3години гаранция.Аз избрах макита по простата причина,че има по-ниска цена по-просто е направена(разглобявам и сглобявам когато си поискам).

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа