Ел. инструментите. Консумативи.
iavorjj - напреднал
В крайна сметка взех най-големия вариянт.В голяма верига строителни хипрмаркети дават ваучер за 50лв.при покупка над 350лв.
+ ДДС-то,което ще си взема е добра оферта.
Има нужда от малко настройка докато свикнеш със съотношението боя-въздух,но мисла,че като цяло е ОК!За сега полагах само основа за латекс(1 към 1 латекс и вода)за да свикна най-вече,и се наложи да разбия малко сетени за допълнителни контакати и климатици.Като цяло май-струята не е много прецизна и трябва яко облепвне ,ама ще пиша като започне истинското боядисване :)
griffin - майстор
Колега ако пръскаш в по гъста боя няма да имаш толкова голямо разпрашаване :-), ако се пръска с по рядка боя се получава по голямо разпрашаване. За пръскане в помещение обаче задължително облепвай щото после ще има да чистиш :-). За пръскане на открито може да ползваш така наречената маска(едно парче картон или друг материал с който отсичаш боята :-) не става супер прецизно ама аз не сам и майстор :-) )
nnikbg - специалист
Колеги какво стана с боядисването как се справи машинката? Предстои ми боядисване на 120 кв.м тавани и 300 кв.м стени ново строителство къща, та се чудя да инвестирам ли за пистолет или да я карам на валяци.
Shark - специалист
Някой ще напише ли впечатления за най-големия модел Bosch PFS 105 E?
Интересува ме за вътрешно помещение да се покрие с латекс?
leoncho написа:
Имате ли впечатление от пистолет за боядисване Paint zoom , който се продава от topshop?
Ето и линк http://www.topshop.bg/paint_zoom-92548- ... rp=9&pcs=1

Струва ли си или това би било поредната глупава покупка? :?
Грешите,имам Пейнт Зуум и съм нямал проблеми досега
Shark написа:
Някой ще напише ли впечатления за най-големия модел Bosch PFS 105 E?
Интересува ме за вътрешно помещение да се покрие с латекс?
Имам най големия модел на BOSH PS 105, но не съм очарован от резултата. Боядисвах с латекс, който разреждах повече от предписаното за да се образува струя като мъгла в противен случай по гъстия латекс излиза на едри капки от дюзата. Проблема не е в разреждането, а в това, че струята не пръска равномерно. В двата края на струята латекса се нанася по изразително докато латекса от средата на струята е по блед, така се получават две очертания, които опитах да прикрия при нанасянето на втората ръка, която пък минах вертикално след като бях минал първата по хоризонтала, но пак си останаха черти, този път по вертикала. Така, че сам си прецени, ако имаш много големи площи може да ти свърши работа за грундиране на първа ръка и цвят на втора, но за трета на цвят май ще е с валяк.
Колеги вие май забравихте(изместихте малко темата).Темата беше пусната за Paint Зоом,а не за пистолетите на бош(тях всички ги знаят ,няма какво да ги коментирате).Kажете нещо повече за тоя които го рекламират по телевизията.Апaк ако се включат хора които са си го пукили още по добре.[/code]
sek.1 - специалист
Някой да има реални отзиви за тоя Пейн зум ? Интересува ме само за латекс че се задават ремонти от пролетта .
velsi - Почетен майстор
sek.1 написа:
Някой да има реални отзиви за тоя Пейн зум ? Интересува ме само за латекс че се задават ремонти от пролетта .
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=29956
The_FAN - специалист
Да съживя малко темата....

Защо се опитват всички да използват пистолетите на Bosh за латекс ??? Изришно си пише че не става за това а само за боя.
Има нова система на Bosh с валяк, която е специално за латекс.

Тема "пистолет за боядисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: