Ел. инструментите. Консумативи.
valentin112 - специалист
Някой правил ли си е нещо подобно http://www.youtube.com/watch?v=gcT85Covikw ? Не мога да схвана регулирането на височината на диска. Мисля си за такава машинка, засега ми е наличен само двигателят. Мощността му е 1100W, а оборотите 950. Оттук идва и вторият въпрос, с подходящи ремъчни шайби оборотите дали могат да се покачат до към 3000?
MamaMy - майстор
Елементарно е. Целия циркуляр е на люлка спрямо масата. Не там където върти, а от другата страна тази хоризонталната тръба е пантата.
valentin112 - специалист
Вече се изяснява, благодаря за отговорите :prayer:
comunikator - специалист
Аз съм си опростил идеята :

Прикачен файл

28012011082.jpg
hakama - специалист
Трябва ни циркуляр за шир потреба на село. Люлка не е необходима (имаме такъв, но е 1.1КВт).
Разполагаме с вал и плот. Какъв електродвигател да търсим - 1.5-2.2КВт, 2800 об/мин?!
Някаква схема ще ни е от полза.
dragozow - майстор
Дядото имаше такъв с трифазен мотор. Цялата маса метална от дебел материал, той си го е правил навремето. По селата има много такива. Не иска никаква подръжка, само дискове и ремъци. Опасна машина и в двата смисъла.
colyo - специалист
Наскоро така на майтап си направих настолен циркуляр. Засилих се да си правя стойка за ел.ренде, но..........надругаде ме духна вятъра. Качих малко снимки в друга тема, а беше хубаво да са тук http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 54&t=37825. Ето снимки на крайния резултат. Ако някой има въпроси, ще отговарям и мога да кача още снимки.

Прикачен файл

WP_000220 (Medium).jpg
WP_000220 (Medium).jpg (70.52 KиБ) Видяна 5521 пъти

Прикачен файл

WP_000219 (Medium).jpg
WP_000219 (Medium).jpg (67.77 KиБ) Видяна 5521 пъти

Прикачен файл

WP_000201 (Medium).jpg
WP_000201 (Medium).jpg (68.1 KиБ) Видяна 5521 пъти
colyo - специалист
Последен "тунинг" : окастрих го малко, за да влиза под работната маса и да не го прескачам. Закачих един разклонител с ключ и вече мога да го пускам и да го гася от него. Оказа се, че в този си вид циркулярчето ми свърши страхотна работа и горещо препоръчвам на всички нуждаещи се да си сътворят нещо подобно. Живот и здраве имам намерение да си вградя и оберфрезата, но май докато не ми се наложи да фрезовам, ще си остане така.

Тема "Самоделен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: