• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
caribi - специалист
здравейте колеги :) използвам циркуляр -герунг на Йозчелик за рязане на дърво, обаче много се цапа работилничката от дървените пилки. Пробвах с домашна прахосмукачка, самия циркуляр има за целта отвор , но не става -не се засмукват дървените частици. Достигам до извода че най вероятно ще трябва прахоуловител , обаче голяма цена , обемисто и за повечето модели трябва трифазен ток. Чудя се дали ще стане с някоя качествена прахосмукачка- но каква :ka: ? Някой ако може да помогне ! Предварително благодаря :-D
EDI - майстор
Виж промишлените на СПАРКИ, сега има и промоция, към 260 лева беше най-малката, която става за инструменти.Имат и нови модели.Другите са на МАКИТА, БОШ ама там парите са двойто и нагоре повече.
dragozow - майстор
Аз мога да ти предложа Lavor, но са професионални и цената им е непосилна ако само си играеш в гаража, проблеми няма да имаш.
caribi - специалист
:o Значи може с прахосмукачка -благодаря за бързите отговори! От Lavor кои бихте препоръчали?
caribi - специалист
питам за Lavor понеже имат много модели и не се ориентирам :-D
MrMurdjo - майстор
Една по-мощна - 1300 вата и нагоре - домашна прахосмукачка би трябвало да свърши работа. Но проблемът е, че прахосмукачки с торбички или разни механични филтри бързо се запушват от фините стърготини и тягата прогресивно пада, а охлаждането на моторите им се влошава. Заради намаленото количество въздух.
Аз въпроса съм го решил с малък циклон, собствена изработка, към който е закачена прахосмукачка да тегли през него. 99% от частиците се улавят и остават в контейнера на циклона. Прахосмукачката работи постоянно на пълно засмукване, защото торбичката й е практически чиста. Продължително време без да прегрее.
caribi - специалист
Нямам идея как се прави циклона и какво представлява :? Може ли да се направи при домашни условия и схема за направа :yawinkle:
EDI - майстор
Може.Скоро си направих малък за машините ми.Ето виж тук - viewtopic.php?f=17&t=23244&start=20 страници 2 и 3.Във форума също има статия как се прави, аз от там взех идеята.Моята кофа е малка 10 литра, но ти можеш да си сложиш по-голяма и съответно да увеличиш Ф на тръбите.Аз ползвам една китайска прахосмукачка за 30 лева.
MrMurdjo - майстор
Истински циклон, макар и направен от подръчни материали, е това
Изображение
EDI - майстор
Да, това е класическа конструкция.Аз понеже ползвам ръчни инструменти, нямам големи стационарни, затова си направих тази конструкция.И на масата на оберфрезата върши работа, но не е за големи машини.
  • 1
  • 2

Тема "прахоуловител или прахусмукачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: