Ел. инструментите. Консумативи.
comunikator - специалист
Здравейте колеги
Искам да си закупя прободен трион (зеге) и ръчен циркуляр,бих искал съвет нямам достатъчно пари за нещо професионално,но и не искам да си купувам боклуци за по 50лв. искам нещо качествено.Препоръчайте ми някое моделче.
Ще ги ползвам предимно в домакинството ,но бих казал доста честичко и затова ми трябва качествена техника.
Искам да ги купя от магазин да ги видя да ги пипна ,а не онлайн.
Спрял съм се на ръчен Циркуляр на Скил 5155А 1150Вата
А зеге съм се спрял на Спарки FSPE 80 или 85 защото съм работил с такива и рязането с тях е доста по лесно от стандартните модели зеге.
Колко Вата трябва да са,какво по специално в параметрите да гледам..?
Благодаря Ви
housedoktor - майстор
Аз ти подкрепям избора на циркуляр.Със зеге на Спарки не съм работил и нямам наблюдения,но общо взето са им читави машинките и затози модел съм чувал добри отзиви .За зегето гледай да има пендулно движение на ножа и по възможност добър SDS захват.650 w е напълно приемлива мощност.За мен е много важен и куфара на инструмента .Относно циркуляра -да има паралелен водач към него
mitko64 - майстор
Имам зеге Спарки 85 и мога да споделя някои впечатления. Положителни според мене са мощния мотор(реже 4 см дъбова талпа без усилие), стабилен и прецизен плот, СДС система захващане на ножчето, дълъг и хубав захранващ кабел, наличие на линеал за надлъжно изцепване. Сега за недостатъците- тази система за лазерно насочване е пълна глупост(след няколко опита да направя прав срез вообще не я ползвам), кръговото въртене на ножчето( положение S)също не ми се е налагало, само където го включа случайно и изкривя среза, много е паянтаво закрепването на плексигласовия щит, тези ножчета в комплекта за нищо не стават и първата работа след закупуване е, да си вземе човек Бош или Макита.Най- нефункционална според мене е самата форма на инструмента-дебелия корпус е неудобен за работа с една ръка.Вече съм го купил, но ако пак правя избор бих се спрял на зеге с традиционна конструкция( затворен тип ръкохватка).
comunikator - специалист
Като форма зегето е доста по добро за мен от стандартните,а колкото до лазера не смятам да го ползвам.
А случайно в София да знаете къде най-евтино се пазаруват ел.инструменти? Предполагам в фирмените магазини?
Ами в Киров как седят нещата по скъпо ли е там?
mitko64 - майстор
Ако е Спарки най-изгодно е при дистрибутора им на Витошка( стария сервиз на Елтос в кв. Иван Вазов).

Тема "Зеге и Ръчен Циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: